800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme materiál 19 452
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Na trh přichází česká tradice a kvalita - čerstvé mléko ve skle

17/05/2013

Česká mlékárenská společnost BOHEMILK a.s. a česká pobočka světové jedničky ve výrobě skleněných obalů O-I Sales and Distribution Česká republika s.r.o. uvádějí na tuzemský trh novinku – Čerstvé české mléko ve skleněných lahvích.  Společně tak oživují tradici vysoké kvality, skvělé chuti mléka a unikátního designu lahví. Zvyšující se poptávka spotřebitelů po kvalitních potravinách vyrobených v Česku byla dalším důvodem, proč se kvalitní novinka již brzy objeví na pultech obchodníků. Polotučné (1,5% tuku) a plnotučné (3,5% tuku) čerstvé mléko od volně pasoucích se krav v Orlických horách se prodává ve skleněných lahvích o obsahu 0,75 litru a má trvanlivost 21 dní. Čerstvé české mléko nabízejí řetězce Interspar a Globus, v nejbližší době by mělo být k dostání i u dalších řetězců.

Mléko ve skle v sobě kombinuje českou tradici, nejvyšší kvalitu, šetrné zpracování a originální způsob plnění – to vše s důrazem na českou značku.

Skleněná láhev o obsahu 0,75 l váží 300 gramů a svým jedinečným tvarem navazuje na českou tradici. Oproti minulosti je však láhev lehčí a nevratná. Sklo je tradiční obal, používaný již stovky let, vyrobený pouze z přírodních surovin, což mléku zaručuje nezměněnou chuť
a jeho zdravé uchování. Sklo je také absolutně inertním, neaktivním materiálem, a tak nedochází k migraci částic z obalu do mléka a naopak. Sklo je nekonečně recyklovatelné
,“ uvádí Adriana Ryjáčková, Regional Marketing Manager z O-I Sales and Distribution Česká republika.

Díky unikátnímu šetrnému zpracování, nejmodernější technologii plnění a vlastnostem obalového skla si kravské mléko zachovává svoji přirozenou podstatu - vysokou kvalitu, čerstvost a jedinečnou chuť.

Výroba našeho čerstvého českého mléka ve skle je skutečně výjimečná. Vysoké kvality mléka bez konzervantů dosahujeme zcela jedinečnou a originální technologií plnění lahví, která zachovává více vitamínů a dalších výživných látek a zároveň umožňuje dobu trvanlivosti mléka až 21 dní,“ vysvětluje Jitka Janurová, obchodně-marketingová ředitelka z BOHEMILK, a doplňuje: „Unikátní je také řešení uzávěru, takzvaný twist off. Při prvním otevření musí klapnout.

Klapnutí víčka signalizuje správné uzavření výrobku, souvisí s dokonalou bariérou vůči kyslíku, kterou víčko společně s ultra čistou a vysterilovanou lahví vytváří. Kyslíková bariéra zabraňuje oxidaci tuku a umožňuje tak delší dobu trvanlivosti. Z designového hlediska je zajímavé umístění informací pro spotřebitele, které jsou uvedeny z většiny právě na víčku, aby vynikl čistý design láhve. Víčko také zabraňuje absorbci pachů z ostatních potravin v chladničce. Stejně jako každou jinou čerstvou potravinu, i novinku Čerstvé české mléko
je nutné po otevření uchovávat v chladničce a co nejrychleji spotřebovat.

mleko_295       mleko1_286

 

 

O společnosti O-I

O-I je výrobce skleněných obalů utvářejících značky zákazníků, které jsou založeny na technických odborných znalostech a které vynikají řemeslným zpracováním. Náš vynalézavý design a naše výrobní možnosti nás odlišují od ostatních výrobců – díky nim máme vedoucí postavení ve výrobě skleněných obalů ve světě. Při výrobě skleněných obalů je naším neustálým cílem i ekologie a udržitelný rozvoj. Ten je prospěšný nejen pro životní prostředí, ale i obecně pro obchod. Snížením spotřeby energie v rámci našich výrobních procesů zlepšujeme způsob našeho podnikání
a zmírňujeme dopad těchto procesů na životní prostředí.

V České republice O-I zaměstnává více než 300 zaměstnanců ve dvou provozech. Mateřskou společností a zároveň jediným vlastníkem společnosti O-I Sales and Distribution Czech Republic, s.r.o. je společnost O-I Manufacturing Czech Republic, a.s., která se zabývá výrobou obalového skla. V České republice má společnost O-I dva závody – v Novém Sedle na Karlovarsku, kde se vyrábí barevné sklo,  a v Dubí na Teplicku, kde se vyrábí sklo bílé. 

O společnosti BOHEMILK

Historie opočenské mlékárny se píše od roku 1936. Byla postavena v srdci východních Čech dnešního Královehradeckého kraje. Zpracovává nejkvalitnější mléko z podhůří Orlických hor, jedné z nejméně ekologicky zněčištěných oblastí.V minulosti byla mlékárna ve vlastnictví holandských společností NUTRICIA a poté Friesland. V červnu 2005 byl úspěšně dokončen prodej mlékárny. Novým majitelem se stala společnost BOHEMILK. Ta od 1. 1. 2007 patří do české skupiny InterLacto Group, která zahrnuje společnost InterLacto, mlékárny v Jihlavě, Olešnici a Opočně a další zemědělské subjekty. Nosnými produkty společnosti BOHEMILK jsou čerstvá a trvanlivá mléka, kondenzované mléko, čerstvé a trvanlivé smetany, jogurty a zakysané smetany, máslo, směsné máslo, sušená mléka, tradiční zmrzlinové směsi pod značkou MIXAR a FREDOMIX a ledová tříšť ALPINA. Výrobky mlékárny BOHEMILK jsou dodávány jak na retailový trh, tak do gastronomie. Další skupinu zákazníků tvoří cukrárenské provozovny.

 

 

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

 

Lenka Ginther
PR Consultant
Grayling
Email: lenka.ginther@grayling.com
Mobil: 702 200 941

 

Více fotografii zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU