800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vrata do průjezdu obytného domu
Konstruktér CAD CATIA V5
Jednohřídelný drtič
PET předlisky
Výroba vzdušníků
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
KOMBINOVANÁ VEDENÍ PRO VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ
HENSOTHERM 410 KS indoor
HENSOTHERM 310 KS indoor
Protipožární nátěry HENSEL od SIMAT a.s.

Nadbytek tuku kolem pasu je velmi nebezpečný

12/07/2013

pas_394

 

 

Nadbytek tuku kolem pasu významně zvyšuje riziko předčasného úmrtí, i pokud je celková tělesná hmotnost v normě, varují britští lékaři. Výzkum zahrnující 360 000 lidí z devíti evropských zemí ukázal, že objem kolem pasu je velmi významný indikátor předpokládané délky života.

19. 11. 2008 08:30 - LONDÝN

Každých 5 cm navíc v pase zvyšuje riziko předčasného úmrtí o 13 až 17 procent. Měření objemu pasu je proto lékařům doporučováno jako levná a jednoduchá metoda vyšetření celkového zdraví.

Jak uvádí BBC, standardní měření obezity pomocí indexu tělesné hmotnosti (BMI) se sice i nadále dá považovat za dobrý způsob, jak předpovídat různé zdravotní problémy, například srdeční choroby a nebezpečí rakoviny, ale poměr šířky pasu a boků je velmi dobrý ukazatel toho, kdo je těmito zdravotními problémy nejvíce ohrožen.

Studie zjistila, že i lidé, jejichž tělesná váha je naprosto normální, pouze mají nadprůměrně široký pas, se vystavují značnému riziku předčasné smrti.

Pro muže je "pneumatika" kolem pasu ještě nebezpečnější

Velmi extrémní výsledky byly zjištěny u mužů. Pokud mají v pase více než 119 cm - umírají předčasně dvakrát častěji než muži, kteří mají v pase 80 cm nebo méně.

Podobně i ženy, které mají v pase více než 99 cm, umírají mnohem dříve, než ženy s pasem pod 65 cm průměru. Pokaždé, když si musíte popustit pásek o pět centimetrů, znamená to, že se u vás riziko předčasného úmrtí zvyšuje o 17 procent pokud jste muž, nebo 13 procent, jste-li žena.

"Překvapilo nás, jak velký efekt má velikost pasu na lidské zdraví a předčasnou smrt," říká doktor Elio Eboli z Imperial College London, a dodává: "Dobrá zpráva je, že nemusíte podstupovat žádné nákladné testy, abyste zjistili.

 

 

Radim Svoboda - Centrum redukce váhy

Moravská 22

796 01, Prostějov

 

+420 775 364 785

radarsvoboda@obemail.com

www.regulacevahy.info

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU