800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Stroj pro dělení a broušení
Nákup motorových pil
Výměna potrubí
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Barvy
5 nejnovějších nabídek
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu
Nízkotlaké lití

NORGREN UVÁDÍ NOVÉ VYFUKOVACÍ BLOKY PRO VÝROBU PET LAHVÍ

17/03/2014

 

norgren_275

 

Norgren, přední mezinárodní firma v oboru pneumatických pohonů a fluidní automatizační techniky, rozšiřuje svou nabídku pro obor výroby PET lahví o nový vyfukovací blok pro
vyfukovací stroje pracující technologií Stretch Blow Moulding (SBM).

 

vstr_290

Nový vyfukovací blok, určený zejména pro výrobce, pro něž je rozhodující cena, je vhodný pro výrobu PET lahví o objemu do dvou litrů (v závislosti na době cyklu) a nabízí pohodlnou a snadnou alternativu k přímo řízeným ventilům. Díky rozsáhlým znalostem a zkušenostem získaným při výrobě špičkových produktů pro výrobce rotačních vyfukovacích strojů pro výrobu PET lahví se může vyfukovací blok od firmy Norgren pyšnit životností 10 miliónů cyklů.


Vyfukovací blok vyrobený z eloxovaného hliníku je vhodný pro středně čistý vzduch (třída 3.4.3 podle normy ISO 8573-1:2010). Pro regulaci dodávky vzduchu pro předvyfouknutí, vyfouknutí a pilotní dodávku vzduchu využívá solenoidem ovládané talířové ventily. Blok umožní při vyfukování dosáhnout provozního tlaku 4 MPa a průtoku do 3,0 m3/h. Díky době odezvy 8 až 10 ms je proces vyfukování rychlý a objem výroby velký.


Blok je schopen pracovat při okolní teplotě do 50 °C a odolává teplotě tlakového média do 30 °C. K dispozici je široká škála příslušenství, včetně konektoru (s nímž má blok stupeň krytí IP65), připojovací desky pro snadnou instalaci a tlumiče pro tišší chod.


Volitelně lze dodat i ventil pro zpětný odvod vzduchu, který dokáže v závislosti na aplikaci ušetřit až 45 % stlačeného vzduchu.


Dave Whelan, vedoucí globálního sektoru potravinářství společnosti Norgren, řekl: „Čerpali jsme z našich zkušeností a úspěchů v oboru strojů pro výrobu PET lahví, abychom vytvořili tento nový vyfukovací blok, doplňující náš sortiment vyfukovacích bloků a určený pro případy, kdy je nutné brát velký ohled na cenu použitých komponent. Bez kompromisů v kvalitě nebo výkonu jsme schopni vyrábět vyfukovací bloky, které jsou dostupnější a umožňují nám poskytovat širšímu spektru zákazníků technické výhody z našeho programu Engineering Advantage.“

Další podrobnosti najdete na: www.norgren.com/foodandbeverage


O společnosti Norgren
Společnost Norgren, přední světová firma v oblasti pneumatických pohonů a fluidní řídicí techniky, úzce spolupracuje se zákazníky s cílem získat hlubší porozumění jejich technickým potřebám a tak propojit lidi, produkty a znalosti, aby dala jejich zařízením a podnikání jasné výhody. Reputace společnosti Norgren vychází ze sortimentu produktů světové úrovně s vysokým výkonem, z inovací a technických znalostí více než 6 000 zaměstnanců a ze schopnosti poskytovat výjimečné lokální služby. Norgren, dceřiná firma inženýrské skupiny IMI PLC s obratem 2,13 miliard liber, má obchodní a servisní síť v 75 zemích, technická centra v USA, Německu, Velké Británii a Číně a výrobní závody na celém světě.
www.norgren.com
Norgren

Telefon: +420 465 612 879
Fax: +420 465 612 908
info@cz.norgren.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU