800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Nový Beyond Shield™ kombinuje upínací systém s novými velmi tvrdými sortami

16/01/2014

 

kennametal_300

 

Nový Beyond Shield™ kombinuje upínací systém s novými velmi tvrdými sortami PCBN pro vynikající efektivitu při obrábění litiny


Upínací systém a pokročilé řezné materiály poskytují lepší výkon a spolehlivost procesu, což znamená více dílů za nižší cenu.

 

upin_344

 

Beyond Shield™ od Kennametalu přináší tuhý a spolehlivý upínací systém pro vysoce výkonné obrábění litiny.


Pokročilé soustružení tvrdých materiálů, nebo použití řezných nástrojů využívajících velmi tvrdého polykrystalického kubického nitridu bóru (PCBN) pro obrábění tvrdých železných materiálů jako litin, je dychtivě hledáno napříč několika klíčovými odvětvími průmyslu. Stovky milionů brzdových disků, brzdových bubnů, setrvačníků a nábojů kol jsou ročně požadovány pro motorová vozidla, v těžkém průmyslu a v dalších průmyslových odvětvích a ačkoliv se pro soustružení takovýchto obtížně obrobitelných strojních součástí zdají být supertvrdé nástroje slibné, překážkou je tendence ke zlomení a zničení těchto drahých nástrojů vlivem nutných extrémních sil.


Kennametal s desetiletími zkušeností v oblasti materiálové vědy a konstrukce nástrojů přináší Beyond Shield™ jako řešení (odpovídající na moderní výzvy v obrábění litiny) pro tyto případy.


„Zákazníkům obrábějícím brzdové kotouče a bubny ze šedé litiny přinášejí PCBN břitové destičky Beyond Shield™ od Kennametalu a příslušný upínací systém až o 20 % nižší náklady na obrábění a až o 30 % delší životnost nástroje ve srovnání s konvenčními systémy,“ říká Dr. Ing. Raouf Ben Amor, senior global product manager. „Beyond Shield™ poskytuje robustní upínací systém, který dovoluje menším PCBN břitovým destičkám dobrou práci ve stejných aplikacích jako větším břitovým destičkám a s excelentními výsledky v oblasti otěru a tuhosti, díky vlastnostem našich řezných materiálů prověřeným ve zkušebních testech.“


Odpověď na výzvu v oblasti upínání
Vysoce výkonné obrábění litiny vede k extrémně vysokému mechanickému a tepelnému zatížení. Konvenční způsob upínání do jamky se pokouší držet břitovou destičku na místě přímým bodovým kontaktem, což může s ohledem na vysoký tlak vést ke zlomení jak upínání, tak destičky.


Beyond Shield reaguje na výzvu v oblasti upínání konstrukcí tříbodového upínání, která směřuje upínací sílu k přední části břitové destičky, blíže k řezné hraně a tím významně snižuje vibrace, které mohou vést k prasknutí a poškození.


Navíc obrábění litiny představuje velmi agresiví prostředí, kde stálé bombardování třískami snižuje také životnost upínání. Beyond Shield přináší tvrdokovem chráněné upínání prostřednictvím unikátní technologie Kennametalu, která zvyšuje odolnost upínání proti opotřebení proudem třísek. Beyond Shield lze rovněž přizpůsobit standarním držákům, kde může pomáhat regulovat náklady.

 

 

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU