800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Soustruh SUI 32/750
Konektory
Výroba tyčí a držáků
Elektrárny
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
ESD lehké palety
Plastové kanystry s kohoutkem, army kanystry
Bruska rovinná BPH 300
Těžký soustruh Heyligenstaedt

Nový směr: Harmonizované umění Vyladěný „Stroj času“, nejdražší dílo současného českého umění

12/02/2013

watzke_216Praha, 23. listopadu 2012 – Na poli umění se objevil nový směr - harmonizované umění a má před sebou ušlechtilý úkol, dokonalé vyladění duše. První dílo tohoto směru nazvané Stroj Času, jehož autory jsou Richard Watzke a Jan Raitr Go, bylo odhaleno v hlavní vile značky Richard Watzke v Praze 5. Od této chvíle je na prodej za 7 500 000 Kč, což z něj činí nejdražší dílo žijících českých umělců.

 

Představení nového směru v umění a odhalení díla Stroj Času znamená další krok značky Richard Watzke. Ta se uvedla na náš trh s exkluzivními realitami a prvotřídním českým uměním originálním konceptem, který spojuje jejich obchod v jeden originální a zajímavý celek. Richard Watzke prodává exkluzivní byty a domy, v nichž buduje galerie. Cílí na investory, kteří vidí v prvotřídních nemovitostech a obrazech zajímavý investiční prostředek, ale i na ty, kteří jen chtějí bydlet na nejvyšší úrovni.

 

Představení díla Stroj Času

Celé dílo tvoří propracovaná instalace obrazu, světla a hudby. Plný název této instalace zní  Richard_Watzke_00001_Time_Machine_by_Jan_Raitr_Go. Obraz má rozměry 300 x 350 x 100 cm a vznikl kombinovanou technikou a olejovými barvami. Pro reprodukci hudby je použita technologie Bang & Olufsen a osvětlení zajišťuje Philips Lighting. Skladba Canon Johanna Pachelbela v podání Stuttgart Chamber Orchestra pod vedením Karla Münchingera dotváří spolu se světelnou choreografií celé dílo. To má tři časové úrovně, z nichž každá trvá 4:28 minut. Začíná zvukem a pokračuje světlem, které vytváří obraz. Vše dohromady tvoří energii. Mezi úrovněmi je 10 sekund pomlka, ve které je pouze tma a ticho umocňující účinek.

 

Dílo bylo testováno po dobu tří měsíců na 63 lidech a setkalo se s velmi různorodými, ale vždy silnými reakcemi od radostného smíchu přes neschopnost jakékoli reakce až po slzy. Celá instalace propojuje zvuk, světlo, obraz a energii. Všechny tyto čtyři veličiny jsou uvedeny v soulad a harmonizovány do podoby emočního prožitku, který se mění prostorem, časem i intenzitou.

 

Popis účinků díla

Stroj Času pracuje ve třech úrovních, ve kterých otevírá komunikaci mezi bytostí, duší a Universem. První úroveň otevírá třetí čakru Manipura. Bytost cítí na fyzické úrovni teplo, sebevědomí, sílu a radost „já můžu“. Citelně se projevuje zejména v oblasti žaludku, který vysílá informaci, která chce pokračovat a přejít tak do druhé úrovně. Zároveň otevírá čtvrtou čakru Anahata. Anahata je srdeční energií, která pulzuje s vibrační energií Stroje Času, která je v této fázi již čistou láskou. Jsou to dveře mezi nižším a vyšším světem. Bytost v této úrovni prochází čistou krásou, která nemá protipól, tedy ženskou ani mužskou energii. V této fázi je láska nekonečná a představuje nebeské světlo, tedy komunikaci mezi Bohem a duší, nevědomí s vědomím a podvědomím. Zde se otevírá velký prostor a bytost vychází z tunelu, kde touží jít za světlem.

 

Druhá úroveň otevírá krční čakru Vishuddha, čakru modlitby, kde se potkává vnitřní a vnější a je zde nastolena komunikace s bohem. Bůh znamená veškerou existenci všeho kolem mne a já znamenám vnitřní existenci. Já jsem Ty. Zde je láska nejčistší, zde je extáze a radost. Komunikace s bohem je zahájena, je přirozená a jednoduchá. Třetí úroveň otevírá čakru meditace, třetí oko, Ajnačakru. Potkávají se pravé a levé, rozum a intuice. Potkává se mužské a ženské, jing a jang, centrum tantry. Tělo je naplněno světlem. Tím, že vše je jedno, přechází se do sedmé čakry Sahasrara, čakry nejvyšší extáze. Zde se propojuje část a celek, duše a Bůh. Minulost, přítomnost a budoucnost existují zároveň. Individuální ego se rozpouští v kosmickém celku.

 

Fota v tiskové kvalitě jsou ke stažení na našem presscentru, prosíme o uvedení zdroje Richard Watzke.

http://press.aspen.pr/var/images/27048-Richard_Watzke_a_Stroj_casu_Harmonizovane_umeni.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/27047-Richard_Watzke.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/27049-Richard_Watzke_a_Stroj_casu_Harmonizovane_umeni2.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/27037-Stroj_casu_Harmonizovane_umeni_Richard_Watzke.JPG

http://press.aspen.pr/var/images/27036-Richard_Watzke_a_Stroj_casu_Harmonizovane_umeni.JPG

http://press.aspen.pr/var/images/26520-Galerie_Richard_Watzke_Prague_5_14.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/26517-Galerie_Richard_Watzke_Prague_5_6.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/26519-Galerie_Richard_Watzke_Prague_5_12.jpg

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU