800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Obezita zkracuje život o šest až sedm let

11/07/2013

Ženy, které od 40 let trpí obezitou, zemřou o sedm let dříve než ty štíhlé. Obézní muži si zkracují život o šest let. Lidé, kteří se potýkají s nadváhou, si na světě pobudou o tři roky méně. Nejlepší životní prognózu mají osoby, které v mládí měly váhový index BMI kolem 20 a ve vyšším věku kolem 24. Ideální váhu má však málokdo. Více než polovina dospělých Čechů a Češek trpí minimálně nadváhou a čtvrtina je obézní.


Na nadměrné váze se podílí nerovnováha mezi příjmem a výdejem energie a z poloviny také dědičnost. S tloušťkou přichází vysoký tlak, cukrovka, choroby srdce, opotřebení kloubů. "Obézní pacient má trošku jinak naladěný mozek a mnohdy nedokáže své chování změnit," řekl přednosta interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Štěpán Svačina. Dnes je proto léčba obezity tak trochu i léčbou duše.


Tukové buňky produkují 30 až 50 látek, z nichž většina lidskému tělu škodí. Zdravý štíhlý člověk má malé tukové buňky, které jsou i po jídle relativně prázdné a jsou schopny absorbovat tuk. Zato tukové buňky tlouštíků jsou velké a napěchované. Tuk neabsorbují a ten se usazuje v orgánech, jako jsou játra, slinivka či ve svalech, kde škodí.


Obezita je rizikem pro vznik vážných onemocnění. U mladých lidí zvyšuje riziko komplikací při porodech či úrazech a snižuje šanci na jejich přežití. U starších lidí způsobuje problémy s klouby, dušnost, komplikace po operacích a metabolické poruchy, jako je cukrovka, ischemická choroba srdeční, mozková příhoda a podílí se na vzniku nádorů.
Podstatný zdravotní přínos má pro pacienta snížení váhy již o pět až deset procent. Nejlepší cestou je omezení a změna skladby stravy a zvýšení pohybových aktivit.

 

Radim Svoboda - Centrum redukce váhy

Moravská 22

796 01, Prostějov

 

+420 775 364 785

radarsvoboda@obemail.com

www.regulacevahy.info

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU