800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Rekonstrukce silnice
Stroj pro dělení a broušení
Nákup motorových pil
Výměna potrubí
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
5 nejnovějších nabídek
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu
Nízkotlaké lití

Plast dodá interiéru lehkost, světlo, barvy i hravost

22/11/2012

Dnes nás plasty provázejí téměř na každém kroku. Najdeme je na povrchu kosmických raket stejně tak jako v našich domácnostech. A nejen na obalech a kuchyňských spotřebičích. Oblíbili si ho i designéři a nábytkáři.

 

plast_600

 

Židle nebo křesílko s područkami Ice 800/850 (židle 1520 Kč, křesílko 2680 Kč), sedák z polypropylenu, 8 barev. Hliníkové nohy mají průměr 28 mm. Vhodná pro venkovní použití, stohovatelná.

FOTO: NÁBYTEK VAZDA

 

Plasty, dříve umělé hmoty, se objevily v polovině minulého století. Bakelit se používá dodnes při výrobě zásuvek, protože dobře izoluje.

Mnoho důvodů pro plasty

Plasty původně nahrazovaly jen přírodní materiály, ale zanedlouho se začaly používat trvale. Jejich vlastnosti totiž předčily vlastnosti přírodních materiálů. Jaké? Především plasticitu, která byla příčinou rozšíření a zdokonalení výroby plastů.

plasty1_500

Punk (3660 Kč) – celoplastová jídelní židle, hlavní konstrukce je z polypropylenu, opěradlo je z transparentního polykarbonátu. Výběr z 56 barevných kombinací!

FOTO: NÁBYTEK VAZDA

Plasty se poměrně složitě vyrábějí. Při vzniku jsou tekuté, dají se lehce formovat a v konečné podobě jsou pevné. Poté se z nich vyrábějí hotové výrobky nebo polotovary, které se pak dále zpracovávají. Některé plasty se opracovávají obdobně jako dřevo. Snadno dosažitelné jsou polystyren a polyetylen, z nichž se vyrábí mnoho věcí.

 

plasty2_400

Křesílko Gliss 921 (3175 Kč) z lesklého transparentního akrylátu v 6 barvách. Drátěné saňové podnoží má průměr 11 mm. Chrom.

FOTO: NÁBYTEK VAZDA

Většina plastů odolává chemikáliím, vodě i rozmarům počasí.

Na druhé straně volně pohozené plastové obaly nebo zbytky těchto hmot znečišťují životní prostředí. Plasty se samy totiž nerozkládají. Proto pracují výrobci na takových druzích plastů, které by se působením slunečního světla postupně rozpadávaly na prach, a ten by se činností půdních mikroorganismů měl přeměnit na látky, které by mohly rostliny použít ke své výživě.

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU