800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Rekonstrukce fasády a oplocení
Plastový materiál
Rekonstrukce mostu
Oprava střechy objektu
Dřevo
5 nejnovějších nabídek
Komíny TUMA s nejlepším poměrem ceny a kvality
Komíny TUMA s najlepším pomerom ceny a kvality
Frézka konzolová FGH 32
Frézka nástrojařská FUW 315/ III
MAHO 1000 Frézka nástrojářská

Podzim a zima: rizikové období z hlediska vloupání do nemovitostí

12/02/2013

next_208Loni zloději napáchali škody za 2,4 miliardy korun. Lidé podceňují riziko krádeží

Praha, 12. listopadu 2012–Miliardovéškody na majetku mají na svědomí zloději, kteří se vkrádají do bytů či domů. „Lidé celoročně podceňují prevenci proti vloupání. „Mnoho obyčejných dveří v nezpevněné zárubni lze páčením snadno a rychle otevřít. To samé platí i pro nedostatečně zabezpečené chaty a chalupy,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT, která se dlouhodobě specializuje na výrobu a prodej kvalitních a prověřených bezpečnostních dveří.

Alarmující policejní statistiky

Podle policejních údajů se za loňský rok vyšplhaly celkové škody na majetku v důsledku vloupání na více než 2,4 miliardy korun. Alarmující je rovněž množství krádeží. V uplynulém roce se zloději každý den vloupali v průměru do 163 objektů.Nezvaní návštěvníci vnikají do obydlí nejčastěji dveřmi nebo oknem. „Zabezpečení svých domů a bytů lidé podceňují celoročně, rekreační objekty nevyjímaje. Podzimní měsíce patří z hlediska vloupání k rizikovým. Zlodějům však nahrává do karet i zimní období, kdy chalupáři tak často nepobývají na svých chatách a chalupách,nebo je nechávají zcela opuštěné,“ upozorňujeIvan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT.

Nekvalitní dveře: komplikované jednání s pojišťovnami

Sezonní i celoroční riziko vloupání do bytu, domu či chalupy výrazně omezíte instalací speciálních bezpečnostních dveří s kvalitní kovovou konstrukcí, která je po celé ploše krytá plechem, má dostatečný počet omykacích bodů a účinně brání objekt vůči mechanickému proniknutí. S ohledem na možné riziko krádeže se vám vyplatí pořízení certifikovaných dveří, jejichž stupeň odolnosti odpovídá minimálně třetí, lépe však čtvrté bezpečnostní třídě.„Pojišťovny tento certifikát často vyžadují. V případě vloupání vám pak certifikátem deklarovaná odolnost dveří usnadní jednání s pojišťovnou při vyřizování pojistné události. Pokud máte doma levné dveře nižších tříd, může být jednání s těmito institucemi komplikovanější. V okamžiku, kdy dojde ke krádeži, se vám tak, na první pohled lákavá, finanční úspora na levných dveřích vlastně prodraží,“ poznamenává Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT.

Bezpečnostní opatření pro chataře

Jestliže chcete na podzim, v zimě, ale také nezávisle na sezoně, předcházet krádežím, pokračujte v dalších praktických opatřeních. Nenechávejte v chatách a chalupách šperky, elektroniku, drahé spotřebiče nebo zahradní náčiní. Vše raději odvezte s sebou domů. Před odjezdem váš rekreační objekt důkladně zabezpečte. Vhodné jsou pevné okenice, bezpečnostní mříže a fólie, které lze použít pro všechny typy nemovitostí.„Účinnou ochranupředstavují také kamerové systémy, které zaznamenávají veškeré události ve vašem objektu nebo v jeho okolí. Přispívají nejen ke snadnější identifikaci případného pachatele, ale i ke zhotovení dokumentace pro pojišťovnu,“ říká Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT.

Vloupání v řeči čísel

Jak uvádějí policejní statistiky, za loňský rok došlo celkem k 59 672 krádežím v důsledku vloupání. Policie z toho objasnila 12 092 případů. Souhrnná škoda na majetku se vyšplhala na 2 432 184 000 korun.

V příloze zasílám fotografie Ivana Pavlíčka a další snímky v náhledové kvalitě. V tiskové kvalitě si je můžete stáhnout na našem presscentru zde:

http://press.aspen.pr/var/images/26806-Jak_vypada_vykradeni_zdroj_foto_Next_(4).JPG

http://press.aspen.pr/var/images/26758-Dvere_SD_102_zdroj_foto_Next_(4).jpg

http://press.aspen.pr/var/images/26746-Dvere_SD_101_zdroj_foto_Next_(3).jpg

http://press.aspen.pr/var/images/26887-Ivan_Pavlicek_Foto_zdroj_NEXT.jpg

http://press.aspen.pr/var/images/26761-Dvere_SD_102_zdroj_foto_Next_(7).jpg

 

Pokud budete mít doplňující dotazy nebo požadavky na podrobnější představení konkrétních produktů a služeb společnosti NEXT,

neváhejte se na mě obrátit. Stejně tak Vám rád pomohu při přípravě materiálů z výše uvedené oblasti. Současně nabízím také komentáře a vyjádření ředitele firmy Ivana Pavlíčka.

 

Hezký den přeje

 

Radek Václavík

 

ASPEN.PR s.r.o.
Na Struze 7, 110 00 Praha 1
tel.: 222 222 592 | gsm: 774 327 597
radek.vaclavik@aspen.pr |  www.aspen.pr

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU