800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Pokračovat ve studiu je možné i bez maturitního vysvědčení

30/07/2013

Většina druhých kol přijímacích řízení na vysoké školy probíhá v období, kdy se ještě neuskutečnily opravné termíny maturit. Pokud však student jde na opravný termín „maturity“, znamená to pro něj ztrátu statutu studenta a rok zbytečného čekání na pokračování ve studiu. Anebo – může jít do nultého ročníku vysoké školy se všemi výhodami, jak radí kupříkladu vedoucí AZ smart, českého centra pro pomaturitní a specializované vzdělávání.

 

Co to znamená? Pokud vycházející středoškolák chce jít na vysokou školu, může být zdánlivě v pasti. Vysoké školy jej nepřijmou, pokud maturitní vysvědčení ještě nemá, ostatní školy mu nepřidělí statut studenta. Nikdo zkrátka nečeká. Tento statut studenta je přitom důležitý pro to, aby stát platil nadále za studenta pojištění, především to zdravotní.

 

Řešení existuje

 

Pokud už není šance se dostat na vysokou školu, je velkou výhodou nultý ročník VŠ. Je to výborné pomaturitní studium, zkrátka přípravka nejen na zkoušky, ale i první ročník na VŠ, jelikož v řadě případů tam školní učitelé vysokých škol. Jak se tam ale dostat, když maturitní vysvědčení budete mít až v říjnu?

 

„Studentům, kteří opravné termíny maturit stihnou až v září či říjnu, pravidelně umožňujeme odevzdat maturitní vysvědčení až v říjnu, není tak problém získat statut studenta,“ řekl Ing. Martin Vaněk, ředitel školy AZ smart s.r.o., která vyučuje v Praze, Brně a Ostravě. Řešení však prý existuje i pro studenty, kteří státní maturity letos nezvládnou vůbec. Studenti pak v nultém ročníku na VŠ mohou pokračovat rovněž, jsou však vyjmuti ze statutu studenta a možnosti studovat třeba cizí jazyk. Platby pojištění, které na jeden rok nebude hradit stát, pak se dají řešit se školou individuálně, například pomocí sjednaných brigád. Rovněž s ubytováním v Praze může AZ smart pomoci.

 

V čem všem je možné se rok před vysokou školou vzdělávat? Vzdělávací centrum AZ smart na webu http://www.az-smart.cz/ pro akademický rok 2013/2014 uvedlo, že zahájilo zápisy do nultých ročníků, na denní bázi i do sobotních kurzů, v oborech Práva a historie státu, Ekonomie a managementu, Psychologie a ZSV nebo Přípravy na lékařské fakulty.

 

Nultý ročník bývá zpravidla ta nejintenzivnější možná příprava ke studiu prestižních oborů vysokých škol, celoroční celotýdenní výuka v Praze, s možností získání závěrečného Certifikátu – Osvědčení o absolvování kurzu s kvalifikační doložkou.

 

Letošní maturity

 

U státních maturit letos propadlo podle výsledků ministerstva školství 16,4 procenta žáků. Šlo o studenty, kteří letos skládali maturitu poprvé. Školákům, kteří propadli, je nejméně za tři roky. V matematice to není žádná sláva, studenti se zhoršili a matematika tak nejhůř, v češtině a cizích jazycích se však zlepšili. Ke státním maturitám bylo letos přihlášeno přes 98 tisíc žáků, z toho je skutečně skládalo 87 950. Největší neúspěšnost vykazují tradičně nástavbové a učňovské obory, kde z maturujících v řádném termínu propadlo 39, respektive 31 procent žáků. Naopak na gymnáziích propadlo jen 2,5 procenta studentů. Pro letošní rok byla zrušena vyšší verze maturit, všichni maturanti bez rozdílu tak skládali stejné zkoušky.

 

Pavel Kašpar             

PR manažer                

 

T: +420 739 290 708

E: pavel.kaspar@justC.cz

 

Just Communication s.r.o.

Dlouhá 16

110 00  Praha 1

 

 

O vzdělávacích centrech AZ SMART

Vzdělávací centrum AZ SMART s.r.o. bylo založeno v roce 1998, od roku 2001 následně funguje pod právní formou typu s.r.o. Nyní působí na třech místech republiky – v Praze, Brně a Ostravě, vždy v centrální části metropolí. Dnes se AZ smart pyšní jako jedno z mála center až s 93% úspěšností při přijetí jeho studentů na vysoké školy.

 

Od počátku vyvíjela agentura svou činnost v několika stěžejních oblastech – jazykové kurzy pro veřejnost, individuální výuka a doučování, přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na vysoké školy - právnické, pedagogické a filozofické fakulty, dále na ekonomické směry, jako VŠE, Českou zemědělskou univerzitu, VŠB ad., a v neposlední řadě vzdělávací a sportovní pobyty dětí a mládeže.

Vzdělávací centra AZ SMART poskytují svým klientům kompletní vzdělávací a jazykové služby vysoké kvality. To je jeden z důvodů, proč vedle svých aktivit věnuje AZ SMART značnou část svého potenciálu úzké spolupráci s předními pedagogy a odborníky, kteří působí na tuzemských i zahraničních vysokých školách, jsou autory naučné literatury a posluchačům mají co nabídnout.

 

Jednoleté denní pomaturitní studium je celoroční intenzivní a komplexní přípravné studium, jež zajistí kvalitní přípravu studentů na nejžádanější obory VŠ, a to právo a historie státu, psychologie a základy společenských věd, ekonomie a management a příprava na lékařské fakulty. Zvláštní kategorii tvoří denní pomaturitní studium anglického jazyka s možností přípravy na certifikaci FCE, KET, PET a CAE. Studium je doplněno o přípravu na národní srovnávací zkoušky - tzv. OSP Scio testy, které tvoří přijímací řízení na některé tuzemské vysoké školy se získáním Závěrečného Certifikátu o absolvování pomaturitního studia angličtiny. Studium je určeno také pro žáky, kteří letos neuspějí u státních maturit, či přijímacích zkoušek na vysněnou vysokou školu.

 

Výuka probíhá čtyři dny v týdnu v celkovém rozsahu až 400 hodin (u pomaturitního studia angličtiny 5 dnů/týden v rozsahu 680 hodin). Je vedena týmem zkušených pedagogů, kteří působí na tuzemských i zahraničních vysokých školách (UK, VŠE, Y/N, VŠFS, v Akademii věd ČR, apod.) a vedou výuku formou vysokoškolských přednášek, jazykových seminářů, diskuzí, poskytují osobní konzultace a samozřejmostí jsou závěrečné testy či složení zkoušek. Více o vzdělávacích centrech AZ SMART naleznete na stránkách http://www.azsmart.cz.

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU