800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Pravidelné odběry drtě
Pila
Výstavba chodníku a cyklostezky
Dveře
Oprava střešní krytiny bytového domu
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Potisk skla a kamene

22/01/2014

tisk_400Koncem loňského roku na Fespa Shanghai byl poprvé na světě prezentován Swiss Maglev – UV LED tiskárna s tiskovými hlavami Ricoh Gen5, RIPem Caldera a vstupní frontou DPS, tisknoucí sedmi barvami (CMYKLcLm + bílá) a volitelně i osmým lakem. Je vybavena patentovanou technologií magnetické levitace, takže se celý mechanismus pohybuje bez tření, což několikanásobně prodlužuje životnost a zpřesňuje rozmístění bodů. Fotorealisticky ostré a pestré obrazy i text o velikosti až dva body (!) překonávají očekávání. Rychlost je řízena elektronicky: v koncepčním módu je až 150 m2/h a v průmyslovém módu 100 m2/h. Potiskovat lze vše od předmětů osobní potřeby a suvenýrů přes citlivé podložky jako filmy, fólie, polystyren, vosk, svíčky, polyester až po desky z přírodního kamene do hmotnosti 400 kg z žuly, mramoru, vápence i umělý kámen, plasty, kovy, dřevo, MDF, sklo, textilie, keramické dlaždice, zdivo a fasádní prvky.


Jako všechny stroje ze série Swiss má systém automatické cirkulace toneru, což mj. prodlužuje životnost tiskových hlav; automatické čištění a temperování barevníku; automatické pozicování materiálu a vakuový stůl, aby se zabránilo jeho posuvu; pro potisk měkkých materiálů lze doplnit převíjením z role na roli; bezpečnostní systém zabraňuje, aby se hlavy dostaly do kontaktu s materiálem. Nové funkce: cirkulace bílého toneru zabraňující sedimentaci; rezervní trysky, pokud se některá ucpe. Vlad Mirchev, zakladatel joint venture IQDEMY: „Naší technice důvěřujeme natolik, že na ni dáváme 10letou záruku.”


SUN Studio New York, franšíza společnosti IQDEMY, vystavilo v říjnu na veletrhu SGIA na Floridě mnoho ukázek vytištěných na UV-LED tiskárně Swiss 2030. tisk1_400Hybridní, extravelká digitální inkoustová tiskárna umožňuje potisk mnoha materiálů až do hmotnosti 400 kg, které se nevejdou do běžných UV tiskáren. Mezi ukázkami byla např. zrcadla, sklo, dřevo, keramika a kůže; dále vápenec, žula, kovy ad. Lze dosáhnout výstředních a ohromujících efektů, přidat lze personalizované a individuální motivy, reliéfní potisk. Tiskárna s plochým ložem používá až sedm barev (CMYKLcLm + bílá) s rozlišením až 1440 dpi a několika módy násobného průchodu. Navíc má variantu pro kotoučové materiály.

 

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU