800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Konektory
Lokální oprava střechy
Dýchací přístroje
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
Barevné kovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Vštřikovací HDPE drť
Drť HDPE PE 500
Převodník pro termoelektrické snímače typu K, J, S, B, L
Převodník pro odporové vysílače s proudovým výstupem 4 - 20 mA

Proč vinylové podlahy hrají prim

12/02/2013

 

Umělý vinyl si získává stále větší oblibu hlavně pro své užitné vlastnosti. Vyniká nejen vysokou odolností v silně zatěžovaných místnostech, ale i zajímavým vzhledem. Navíc se hodí do všech interiérů.

Vinylové podlahy jsou praktické, odolné a nově zpracované do takové užitné podoby, že si i přes svůj umělý charakter získávají stále více příznivců. Na dotek jsou teplejší než laminátové podlahy, v odolnosti před mechanickým poškozením a vlhkostí nemají konkurenci, stačí jim snadná údržba, nabídka dekorů je věrohodná a překvapivá.

podlaha_400_06

 

Základem vinylových podlah je pryžový nosič, na němž je nanesen jeden z dekorů, chráněných nášlapnou vrstvou z vinylu s polyuretanovou krycí vrstvou pro zajištění opravdu vysoké odolnosti.

FOTO: KPP

Vybírat lze z lepených dílců i z palubek se zámkovým spojem, které se pokládají plovoucím způsobem. Dekory imitují přírodní materiály jako dřevo, kámen či mramor, k dispozici jsou také vzory dlažby.

 

podlaha1_400_06

 

Vinylové dílce DESIGNline Connect zajišťují jednodušší pokládku, při které je třeba jen základní vybavení: podlahářský nůž, úhelník na řezání a gumové kladívko. Odpadá lepidlo, špachtle na nanášení lepidla i válec na válcování po pokládce.

FOTO: KPP

Proč tedy volit, zejména do koupelny a kuchyně, studenou keramickou dlažbu, když můžeme mít teplejší a z hlediska údržby a užívání perspektivnější vinyl?! Jeho výhodou je i dobrá prostupnost tepla a kombinovatelnost s podlahovým vytápěním.

Snadnější pokládka

Zatímco dříve způsob montáže pero/drážka vyžadoval lepení, dnešní zámkové spoje se nelepí - jednotlivé lamely se do sebe prostě zacvakají na krátké a dlouhé straně. Podlaha nepotřebuje parotěsnou ani protihlukovou fólii. Podlahy jsou maximálně odolné proti poškrábání a 100% vodotěsné.

 

podlaha2_430

 

Praktické balení (3,34 m2) a vysoce kvalitní složení výrobku (2 mm celková tloušťka a 0,3 mm nášlapná vrstva) upřednostňuje použití zejména v prostorech s větším zatížením.

FOTO: BRENO

K dalším výhodám vinylových podlah patří pružný povrch, ale i rychlá a snadná údržba, dobrá akustika i propustnost tepla z podlahového vytápění. Díky strukturovanému povrchu podlaha neklouže a navíc poskytuje komfort tiché chůze.

 

Více informací najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU