800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Soustruh SUI 32/750
Konektory
Výroba tyčí a držáků
Elektrárny
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
ESD lehké palety
Plastové kanystry s kohoutkem, army kanystry
Bruska rovinná BPH 300
Těžký soustruh Heyligenstaedt

Prostředky a výrobky pro farmaceutický průmysl

15/08/2014

 

Parker-Prädifa v Sadské u Nymburku v rámci projektu Life Science rozšiřuje své portfolio o zdravotnické prostředky na bázi elastomerů. Výroba zatím probíhá v režimu sjednávání kontraktů pod certifikací ISO 13485 a ISO 9001 s respektováním požadavků správné výrobní praxe (SVP). Zákazníky jsou přední zahraniční farmaceutické společnosti. „Parker už více než 30 let pomáhá zdravotnickým organizacím zlepšit systémy pro chirurgii, sledování, léčbu a péči o pacienty nebo řešení pro respiraci a anestézii. Chceme rozšířením výroby v Sadské usnadnit společnostem z oblastí lékařství, farmacie a diagnostiky další vývoj produktů a zároveň jim pomoci zvýšit úroveň kontroly kvality," říká Richard Stejskal, jednatel sadského výrobního závodu společnosti Parker Hannifin.

Výrobní prostory jsou projektovány v souladu se zonální klasifikací dle ISO 14644-1 ve třídě 7 a splňují všechny náročné požadavky zejména na obsah částic a mikrobiální čistotu, což je pravidelně ověřováno a monitorováno. Stejně tak jsou validovány všechny procesy v průběhu výroby. Technologie je založena především na vstřikolisech a ultrazvukovém svařování s moderními řídicími systémy a příslušenstvím nutným pro spolehlivé a stabilní řízení procesů. U složitých zdravotnických prostředků na bázi distribučních systémů je nezastupitelná i kvalifikovaná ruční kompletace. Výrobky se v čistých prostorech balí až o terciálních obalů a některé zdravotnické prostředky podléhají terminální sterilizaci. Všechny procesy jsou dokumentovány v souladu s ISO normou. Vstup a pohyb osob v čistých prostorách je řízen a zvláštnímu režimu podléhá rovněž oblečení (overal, roušky, rukavice, speciální obuv).

Pilotní projekt na ploše cca 120 m2 s autonomní vzduchotechnikou byl v režimu autorizovaného inspektora realizován během cca 4 měsíců (studie proveditelnosti, projekt, výstavba). V současnosti se finalizuje zadání pro podstatné rozšíření výrobní kapacity na celkovou plochu 1500 m2. Výstavba je plánovaná na období roků 2015 - 2016 a v konečné fázi předpokládá práci pro cca 30 nových zaměstnanců.

 

pohyb_482

 

technický týdeník

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU