800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka gastroservisu
Slévárenské bedny
Rekonstrukce kulturního domu
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Stavební úpravy haly a administrativní budovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Pokládka zámkové dlažby
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Prášková lakovna

PRŮHLEDNÉ CLONY – vhodný doplněk většiny provozů

27/02/2014

     Průhledné plastové clony (též zvané průmyslové žaluzie, termoclony či stripy) se ve většině případů používají jako protiprůvanové zařízení ve vratech, dveřích, průchodech. V místech velké frekvence pohybu lidí či techniky zabraňují značným tepelným ztrátám vlivem vyvětrání a tak přináší finanční úspory.

     V posledních letech roste počet požadavků na nejrůznější atypické realizace, kdy se instalací clon ovlivní zcela jiné faktory. Tyto se dají shrnout do několika skupin.

 

OMEZENÍ PRAŠNOSTI - průhledné či barevné pásy se vhodně nadimenzují pro daný otvor (tj. šířka a tloušťka lamel) a poté zabraňují proudění či víření vzduchu. Omezují prašnost venkovních skládek materiálu (uhlí, štěrk, popel, piliny, posypový materiál). Své uplatnění najdou i na pásových drahách, kde např. snižují prašnost přesypů. Užitek clony přináší i v interiérech, kde oddělí provozy s různými nároky na čistotu.

 

SNÍŽENÍ HLUČNOSTI - Preventivní opatření na snížení hlučnosti strojních zařízení jsou ze zdravotního hlediska nejúčinnější a v souhrnu z pohledu zaměstnavatele i nejlevnější. Kromě účinné ochrany zdraví se příznivě projeví zlepšením pracovních podmínek a vyšší produktivitou práce. Vedle dražších akustických obkladů lze využít i lamelové clony. Vedle nižších pořizovacích nákladů je výhodou i jejich flexibilita – s novým uspořádáním pracoviště lze změnit dispozici průhledné žaluzie.

 

ELIMINACE DALŠÍCH NEŽÁDOUCÍCH PRVKŮ - které působí z venkovních prostor či mezi jednotlivými částmi daného provozu. Může se jednat o nepříznivé proudění vzduchu, úniky pachových látek, šíření nežádoucích výparů či vnikání hmyzu nebo ptactva.

 

OSVĚTLENÍ - pomocí průhledných clon se využívá přirozené venkovní světlo, které je zdarma. Umělé světlo je klidné, monotónní. Nejoptimálnější jsou prostory se sdruženým osvětlením, kde významnou roli hraje denní složka. Instalací průhledných pásů se vytváří zraková pohoda, nedochází k náhlým oslňováním při východu z budovy a spoří se náklady na osvětlení. S tímto dalším prosvětlením prostor omezujete růst únavy zraku a tím celé nervové soustavy.

 

OZÁŘENÍ - tmavě tónované PVC s UV filtrem chrání svářeče. Vysoké oslnění může zcela znemožnit  zrakové  vnímání, způsobit ztrátu orientace.Tmavé  zbarvení  lamel zabraňuje pronikání nebezpečných ultrafialových paprsků  a  zároveň  zachovává vizuální kontakt. Clony zároveň slouží jako mechanická ochrana před jiskřením při obrušování.

 

     Dodávka lamelových clon nebo kyvných vrat z průhledných plastů je finančně nenáročné a termínově výhodné řešení. Portaflex s.r.o. jako jediná firma v ČR vyrábí clony v provedení pevném, posuvném a shrnovacím. U již nainstalovaných zařízení zajišťuje při dodávce nových plastů zpětný odběr použitých výplní k ekologické likvidaci.

 

 

 

odvod_410

 

Odvod výparů, zápachu

 

Více fotografií najdete v příloze zde

 

 

Poradenství, výrobu a montáže již 17 let zajišťuje

 

Portaflex s.r.o., Poděbradova 97a, 702 00 Ostrava, www.portaflex.cz

tel./fax  599 524 101 / 599 524 102, vyroba@portaflex.cz

 

 

 

http://firmy.industry-eu.cz/portaflex-sro

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU