800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Řízení pohonů manipulačních zařízení a pohybové profily

03/06/2015

 

hms_300

 

Řízení pohonů manipulačních zařízení a pohybové profily pro jakoukoliv komunikační síť s Anybus CompactCom


Společnost HMS Industrial Networks právě představuje nové řešení pro profily manipulačních zařízení – zaměřené především na pohony a úlohy řízení pohybu. Rozšíření řady Anybus CompactCom 40 umožňuje výrobcům pohonů dodávat produkty ve shodě s běžnými specifikacemi pohybových profilů, jako jsou PROFIdrive, EtherCAT DS402, nebo transparentní DS402 na jiných komunikačních sítích.

riz_346

Trendy jako Industrie 4.0 nebo průmyslový internet věcí (IIoT, Industrial Internet of Things) s sebou nesou připojení stále více průmyslových zařízení do komunikačních sítí. Zvláště to platí pro pohony a měniče, protože ty jsou nejčastěji připojovanými průmyslovými zařízeními – předpokládá se, že v roce 2015 se k různým sítím připojí 3,5 miliónu měničů a 800 000 servopohonů. Ovšem vyvíjet a udržovat rozhraní pro různé komunikační sítě je náročné na čas i na zdroje, zvláště chcete-li zajistit shodu pohonných a pohybových profilů pro několik komunikačních sítí. Nyní mohou výrobci pohonné techniky nabídnout svým zákazníkům konektivitu pro širokou škálu provozních sběrnic a sítí průmyslového Ethernetu spolu s integrovanou podporou pohybových profilů prostřednictvím integrace Anybus CompactCom do vyráběného pohonu – vše v jednotném vývojovém projektu.


Možnost připojení k různým sítím s profily pro pohony – jak to pracuje Různé komunikační sítě mají různé standardy pro komunikaci s pohony (např. jak pohonu
sdělit, že se má rozjet na zadanou rychlost). Tyto tzv. „profily pohonů“ nebo „pohybové profily“ jsou podporovány konceptem Anybus prostřednictvím Profile Driver Package – softwarového stacku, který se do pohonu implementuje už při jeho vývoji. Hotový zdrojový kód od firmy HMS lze snadno a rychle integrovat do procesoru jakéhokoliv pohonu.

V důsledku toho nejsou data specifická pro pohybový profil v Anybus CompactCom „překládána“. Místo toho procházejí transparentním kanálem modulu nezměněna a
konvertována jsou až v pohonu využívajícím Profile Driver Package od HMS. Ovladače Profile Driver založené na DS402 mohou být použity pro jakýkoliv profil založený na CAN – tedy ne pouze pro profily pohonů a pro pohybové profily – v jakékoliv komunikační síti. Například:

EtherNet/IP: transparentní DS402,


EtherCAT: DS402, SEMI, Encoder,

PROFINET/PROFIBUS: PROFIdrive.


Přímá cesta pro připojení pohonů na síť
Jednotky řady Anybus CompactCom 40 umožňují výrobcům pohonů zajistit shodu s požadavky všech významných sítí, včetně náročných standardů vysoce výkonných sítí, jako jsou EtherCAT nebo Profinet 2.31. Řada 40 je zvláště určena pro náročné úlohy, kde se vyžaduje malá latence a vysoká propustnost dat. (Latence provozních dat je pod 15 μs a v obou směrech lze přenášet 1 500 bajtů provozních dat za sekundu.)
Jednotky řady 40 jsou připraveny pro certifikaci shody s požadavky všech významnějších asociací zabývajících se průmyslovými komunikačními sítěmi, což výrazně urychluje tesy shody. HMS také nabízí výrobcům pohonů jako smluvní službu pomoc při implementaci.


Co je Anybus CompactCom?
Anybus CompactCom je řada produktů pro komunikaci, které jsou integrované do průmyslových zařízení a nabízejí možnost připojení k různým průmyslovým komunikačním
sítím. CompactCom se dodávají ve formátech chip, brick nebo module a umožňují tak uživatelům zvolit si vhodnou úroveň integrace.


HMS Industrial Networks
Společnost HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel výrobků pro průmyslovou automatizaci včetně nástrojů pro vzdálenou správu. Společnost HMS vyvíjí a vyrábí řešení pro připojení automatizačních zařízení a systémů k průmyslovým komunikačním sítím. Tato řešení jsou na trh dodávána pod značkami Netbiter, Anybus a IXXAT.
Vývoj a výroba se odehrávají v sídle firmy ve švédském Halmstadu nebo v německém Weingartenu. Lokální prodej a podporu zajišťují kanceláře v Číně, Dánsku, Francii, Německu, Indii, Itálii, Japonsku, Velké Británii a USA. HMS zaměstnává více než 350 lidí a v roce 2013 vykázala obrat 57 milionů eur. Akcie HMS se obchodují na burze NASDAQ OMX ve Stockholmu.
Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.

HMS Industrial Networks AB
Box 4126
300 04 Halmstad
Sweden

Telefon: +46 35 17 29 00
Fax: +46 35 17 29 09
sales@hms-networks.com
HMS Industrial Networks
Stationsgatan 37
30245 Halmstad
Sweden
www.anybus.com
Michela NALIN
Telefon: +46 351729 93
Fax: +46 351729 09
min@hms.se

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU