800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Rychlostní silnice R 48 bude vybavena novým, bezpečnějším typem svodidel z ArcelorMittal v Ostravě

14/11/2012

 

Na rychlostní silnici R 48 Rychaltice – Frýdek-Místek probíhá v současné době montáž svodidel vyvinutých a vyrobených v ArcelorMittal Distribution Solutions Czech Republic, dceřiné společnosti ArcelorMittal Ostrava. Jedná se o záchytné systémy, které letos firma uvedla na trh po několikaletém vývoji a testování. Nesou značku AM a jsou lehčím a bezpečnějším pokračovatelem u nás nejrozšířenějšího typu NH4. Nová řada záchytných systémů typu AM je vyrobena z mikrolegované oceli, což je materiál s vyšší pevností než ocel používaná pro výrobu svodidel NH4. To umožnilo snížit nejen tloušťku, a tudíž hmotnost záchytného systému, ale i cenu finálního výrobku.

„Podařilo se nám vyvinout opravdu výjimečně kvalitní záchytný systém za velmi příznivou cenu. To vítají nejen investoři, ale i montážní firmy, protože metrová hmotnost systému typu AM je až o 50 % nižší než u starších typů,“ vysvětluje Libor Černý, generální ředitel AMDS CR.

Nová svodidla AM splňují veškeré evropské normy. Uspěla při bariérových zkouškách za použití osobních vozidel, nákladních vozidel i autobusu. Například index prudkosti nárazu, který definuje, jaký má náraz vliv na posádku vozidla, je ve všech případech lepší než u systému NH4. Nové záchytné systémy jsou tedy bezpečnější než systémy typu NH4. „Svodidla typu AM jsou pro český trh ideální. Mají stejný tvar jako nejrozšířenější typ NH4, takže je lze snadno napojovat na stávající systémy. Pro údržbu silnic je to tedy nejjednodušší a také nejlevnější řešení,“ uvádí Černý.

AMDS CR dodala na stavbu silnice R 48 Rychaltice – Frýdek-Místek více než 400 tun svodidel typu AM. Montáž svodidel provádí společnost Skanska. Silnice by měla být zprovozněna v závěru letošního roku.

 

svodidlo_394

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU