800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava místní komunikace
Ostraha vánočních trhů a funkce správce tržiště
Ochranné pracovní prostředky
Oprava výtluků na MK
Vrata
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Sankce EU proti Rusku - informace pro exportéry

11/09/2014

České firmy podnikající v Rusku čelí obtížné situaci díky uvalení sankcí EU na Rusko kvůli krizi na Ukrajině a následné ruské odvetě. Proto jsme pro české podnikatele připravili tento speciál. Najdou v něm nejen aktuální zprávy o vývoji situace, ale také řadu praktických informací od ministerstev a jejich institucí, které jim mohou pomoci, včetně důležitých kontaktů.

Praktické informace a kontakty

Sankce EU proti Rusku: Seznam zakázaných aktivit a zboží

Informace pro vývozce v návaznosti na omezující opatření přijaté EU vzhledem k činnostem Ruska destabilizujícím situaci na Ukrajině. Co se na základě sankcí, které EU uvalila na Rusko, nyní nesmí prodávat, dodávat či vyvážet? Jaké služby se nesmějí poskytovat či jaká povolení je nutné získat?

EU schválila strukturu ekonomických sankcí proti Rusku

Evropská unie přijala další sankce proti Rusku v souvislosti s její participací na prohlubující se krizi na Ukrajině. Nové sankce by měly mít jen velmi omezený dopad na českou ekonomiku a Ministerstvo průmyslu a obchodu je bude průběžně sledovat, analyzovat a vyhodnocovat.

Omezující opatření vůči Krymu a Sevastopolu

Rada Evropy rozšířila své původní nařízení, které omezuje dovoz zboží pocházejícího z Krymu nebo ze Sevastopolu v reakci na jejich protiprávní anexi.

Ruský zákaz dovozu zemědělských a potravinářských produktů

Ruský prezident Putin podepsal dekret zakazující či omezující dovoz zemědělské produkce ze zemí, které přijaly sankce proti Rusku. Co všechno dekret „zakazuje či omezuje“?

Sankce EU proti Rusku: Důležité kontakty

Zasáhla krize na Ukrajině, kvůli které EU vyhlásila sankce proti Rusku, vaše podnikání v tomto teritoriu? Potřebujete poradit a nevíte, na koho se obrátit? V tomto článku najdete důležité kontakty, určené právě pro řešení podobných situací.

Informace o zákazu nákupu zahraničního spotřebního zboží vládou Ruské federace

Zboží, které od 11.8. nesmějí podle ruské vlády v reakci na sankce EU proti Rusku nakupovat státní zákazníci, zahrnuje především textil, oděvy, výrobky z kůže, kožešin, obuv a příslušné suroviny, polotovary apod.

Vývoj situace

Ministerstvo radí firmám, jak se vypořádat s důsledky sankcí vůči Rusku

Česká ekonomika může kvůli krizi na Ukrajině odhadem přijít zhruba o 2,5 miliardy korun, ohroženo je až 830 pracovních míst. Proto jsme pro vás shromáždili konkrétní rady a kontaktní údaje, které mohou pomoci.

Možné dopady ruských sankcí na ČR: Vláda připravuje pracovní skupinu

Shromažďování informací o potenciálním dopadu ruských sankcí na českou ekonomiku, monitoring vývoje v české ekonomice v souvislosti s těmito sankcemi a příprava podkladů pro jednání vlády. To je cílem nově vzniklé pracovní skupiny, která by se měla sejít už příští týden.

Vyjádření EGAP k další fázi sankcí EU vůči Rusku

EGAP nyní důkladně analyzuje dostupné informace, čeká na zveřejnění detailů a celého textu sankcí EU proti Rusku. Vzhledem ke konkrétnímu zaměření sankcí především na obchod se zbraněmi a vývoz citlivých technologií bude jejich dopad na nové obchodní případy do Ruska z pohledu EGAP pravděpodobně omezený.

O sankcích jednala pracovní skupina, vládě navrhne zavedení tzv.kurzarbeitu

V pondělí 18. srpna 2014 se na Úřadu vlády uskutečnilo druhé jednání Pracovní skupiny pro hodnocení dopadů sankcí v rámci ukrajinské krize. Členové Pracovní skupiny analyzovali dosavadní dopady sankcí na vybrané sektory a jednali o opatřeních, kterými vláda může v aktuální situaci podpořit českou ekonomiku.

Pracovní skupina chce posílit ekonomickou diplomacii

8. září debatovali členové pracovní skupiny pro hodnocení dopadů sankcí o způsobu implementace krátkodobých a dlouhodobých opatření, která vláda schválila na své schůzi 27. srpna jako ochranu české ekonomiky před důsledky sankcí. Zároveň hodnotili prohloubení sankčních opatření, jejichž schválení je momentálně diskutováno na úrovni EU.


www.businessinfo.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU