800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

Sappi nabízí balicí papíry s MOB bariérou

22/01/2014

Výrobce tenkých papírů Sappi Fine Paper Europe, Brusel ve spolupráci s firmami BASF a Eurofins vyvinul bariéru vůči minerálním olejům (MOB). Tyto nové obalové papíry zabraňují průniku potenciálně kritických látek a umožňují používání vlákniny z recyklovaných kartonů. Zbytky minerálních olejů ve vláknině jsou tvořeny směsí nasycených (MOSH) a nenasycených uhlovodíků (MOAH), které jsou podezřívány z toho, že jsou karcinogenní. Papíry MOB Kraft a MOB Gravure jsou opatřeny bariérou vůči těmto zbytkům, která chrání obsah obalu před jeho kontaminací.
Vývojové práce trvaly více než jeden rok a zahrnovaly mnoho pokusů na pilotních zařízeních, také přímo v papírně, aby bylo docíleno těch nejlepších výsledků. Technickým předpokladem této inovace je dosáhnout homogenního nánosu, který plně pokryje povrch papíru. I malý defekt v nánosu má bezprostřední vliv na kvalitu bariérové funkce. Proto se používá hladký a pokud možno nepórézní surový papír s dobrým krycím přednátěrem. MOB Kraft vhodný pro vnitřní sáček je jednostranně hladký papír (MGBK), který je na vnitřní straně opatřen MOB bariérou. Má plošnou hmotnost 80–120 g/m². Papír MOB Gravure je určen pro výrobu primárních obalů potištěných hlubotiskem, jako jsou sáčky, kornouty a přebaly. Vyrábí se v plošných hmotnostech od 95 do 140 g/m². Tento papír je na vnější straně opatřen nátěrem pro kvalitní potisk a na vnitřní straně MOB bariérou. Oba druhy papíru je možno dále opatřit dodatečným barierovým nánosem např. disperzním lakem nebo je možno je použít k extruznímu kašírování. Papíry je možno použít pro balení cukru, čokolády, cukrovinek, kávy, čaje, mražených výrobků, oříšků, suchých a dehydrovaných potravin atd.
BASF na základě svých dlouholetých zkušeností a znalostí formulací nového bariérového nánosu vyřešila problém migrace zbytků minerálních olejů. Vyvinula vodnou polymerní disperzi, která zajistí stabilní film bez defektů a s požadovanými parametry, který nezpůsobuje blokování kotoučů.
Testování účinnosti bariérové vrstvy bylo prováděno u Eurofins Consumer Product Testing. Tato laboratoř se koncentruje na testování a analýzu potravin, farmaceutických produktů, životního prostředí a spotřebního zboží. Laboratoř prováděla na objednávku BASF tříměsíční testovací cykly, které prokázaly, že papíry s MOB bariérou zabraňují pronikání zbytků minerálních olejů z recyklovaného papíru a kartonu během obvyklé doby trvanlivosti příslušných potravin.
Sappi Fine Paper (SFPE) je evropský výrobce bezdřevého natíraného papíru, který se používá pro potisk prémiových časopisů, katalogů, knih a reklamních letáků. Společnost sídlí v Bruselu a je divizí společnosti Sappi Limited (JSE) se sídlem v Johannesburgu v Jižní Africe. Zaměstnává více než 14 000 lidí a má závody na třech kontinentech v sedmi zemích.

 

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU