800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Náhradní díly na vrtačku PK 203
Traktor
Materiál z betonu
Vrata
Dříví
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

Šikanovaní šoféři volají Obranu řidiče

15/02/2013

Pět měsíců je řidičům v Česku zpřístupněna služba s názvem Obrana řidiče, která je chrání před neoprávněnými postihy ze strany policie. 

 

_antialias_24a01348-5227-11e2-8c96-003048df98d0_9ad6d9e2543c1a8cc8d65f0c15cc6231_304

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dosud se zaregistrovalo přes tři tisíce motoristů, mezi nimi převládají nebodovaní řidiči. Mezi registrovanými řidiči pak dominují muži, řidičky představují pouze 8 procent.

Věk řidičů 25 až 55 let, nejvíce jich je z Brna - 19 procent, za jihomoravskou metropolí je Praha s 15 procenty, z dalších větších měst pak Ostrava a Zlín s 10 a Plzeň s 6 procenty řidičů. Nejmenší zájem naopak v Jihočeském a Libereckém kraj (2 procenta).

Nejčastěji se řidiči potýkají s problémy, jako jsou parkování a překročení rychlosti, zpravidla na dálnici.

Průměrná míra překročení rychlosti je do 20 km/h. "Naše se snažíme ochránit před připsáním bodů a pokutováním. Dosahujeme toho aktivním přístupem rozporujícím samotnou skutkovou podstatu přestupku a jeho oprávněnost," upozornil Rostislav Drnovský, předseda dozorčí rady akciové společnosti Calp Concept, jež službu obranaridice.cz provozuje.

Nejčastěji služba pomáhá s údajným porušením zákazu parkování na místě, kde je to ale povoleno. Pracovníci služby naopak opakovaně zdokumentovali případy, kdy vozidla městské policie neoprávněně stála na chodníku v rozporu s předpisy. Informace o pochybení policistů byly předány Inspekci městské policie.

„Využít služeb Obrany řidiče může každý, kdo se zaregistruje a zaplatí roční poplatek, který v případě základního balíčku služeb činí 990 korun. Řidič pak dostane podrobný tištěný manuál, jak se zachovat v případě pokutování. Základem je zavolat na nonstop linku služby a událost nahlásit. Operátor vám poradí co dělat a jakou dokumentaci na místě pořídit,“ upřesnil Drnovský.

Služba řeší zaměření mobilním, stacionárním i automatickým radarem, nasazení botičky, odtah vozidla a pomoc při správním řízení. Dodává též podklady pro případné soudní řízení a poskytuje i zpětnou pomoc u přestupků a dopravních nehod.

Vedle předplatitelů se tak na službu obracejí i řidiči, kteří si přejí zpětně řešit starší případy.

 


www.obranaridice.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU