800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

ŠKODA Rapid Xin Rui - kompaktní rodinný sedan s dostatkem prostoru

24/04/2013

Nová ŠKODA Rapid ve specifickém provedení pro Čínu je hvězdou expozice značky ŠKODA na Shanghai Auto Show 2013. ŠKODA Rapid Xin Rui, která má v Šanghaji svou výstavní premiéru, vstoupí na místní trh ještě v dubnu. Na stánku o ploše 1 416 m2 v hale W5 prezentuje česká automobilky navíc i modely ŠKODA Yeti a Superb Combi, určené pro čínský trh. Kromě toho budou na stánku k vidění modely z aktuální nabídky pro Čínu – Fabia, Octavia a Superb. ŠKODA Rapid, představená v Šanghaji, byla cíleně vyvíjena s ohledem na specifické požadavky čínských zákazníků. Proto vůz na čínský trh vstupuje s karoserií sedanu se stupňovitou zádí, která je v "Říši středu" velmi oblíbená. Hlavní cílovou skupinou vozu ŠKODA Rapid jsou především rodiny. V nabídce se řadí mezi modely ŠKODA Fabia a ŠKODA Octavia, tedy do nejsilnějšího, kompaktního segmentu.

Cílené modifikace designu míří na vkus čínských zákazníků. Zahrnují mimo jiné například vyšší podíl chromovaných prvků. Celkem devět paketů výbavy umožňuje zákazníkům kombinovat komfortní a bezpečnostní výbavu podle vlastních přání a potřeb. Rapid v Číně přichází se dvěma úspornými benzinovými motory 1,4 MPI/66 kW a 1,6 MPI/81 kW.

Nově provedené logo s okřídleným šípem našlo místo na prominentním místě na zakulaceném předním okraji kapoty motoru. Maska chladiče je umístěna v jemně vykresleném chromovaném rámečku a je tvořena 19 vertikálními lamelami. Přední hlavní a mlhové světlomety jsou uspořádány do pomyslného čtyřlístku. Pro boční linii je typický dlouhý rozvor a výrazná, ostře tvarovaná linie Tornádo, vytvářející jasný přechod světla a stínu. Na nezaměnitelném vzhledu zádě se podílí kombinace koncových světel s typickou grafikou ve tvaru písmene C, dvojice kubistických trojúhelníkových segmentů a nové logo.

Velký důraz je u modelu ŠKODA Rapid kladen na aktivní a pasivní bezpečnosti. ABS je součástí sériové výbavy. Čínský Rapid může být vybaven také systémem ESC. Dlouhý rozvor, precizně naladěný podvozek a tuhá struktura karoserie jsou základem stabilní jízdní vlastnosti. O cestující se Rapid dobře stará také v případě nehody. V nabídce je mimo jiné až 6 airbagů, výškově nastavitelné tříbodové bezpečnostní pásy s předpínačem vpředu nebo hlavové opěrky. Tuhá karoserie zaručí vynikající deformační chování vozu v případě nárazu.

 

skoda_443_01

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU