800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Nákup ručního nářadí
Jímka
Plechy
Peletky
Svářečka
5 nejnovějších nabídek
Manipulátory a robotizovaná pracoviště
Zařízení pro svařování plastů a kovů
Osvětlení markýzy HELLA nightlight
Markýzy CLEO 5530
Kabelové vlečky

Snímače typové řady LR-Z Series

24/05/2013

 

logo_284_02

Tyto laserové snímače se vyznačují výbornou stabilitou detekce, jednoduchým provozem a značnou odolností.

 

snimac_260

Detekce pomocí reflexních optických snímačů je často obtížná, protože na ni má vliv množství faktorů: barva snímaného předmětu, jeho materiál a drsnost povrchu, prostředí, kde se měření odehrává, a nejvíce ze všeho odstup od pozadí. Laserový snímač LR-Z je vybaven mnoha funkcemi, které tyto problémy řeší.


Za prvé: má vestavěnou regulační funkci, která sleduje a automaticky nastavuje citlivost s faktorem až 350 000×. Tuto regulaci umožňuje kombinace senzoru CMOS a zdroje laserového světla. Díky tomu lze dosáhnout velké stability detekce bez ohledu na barvu, odraznost nebo úhel dopadu paprsku na cílový předmět. Za druhé: snímač LR-Z je jediný na trhu, který má současně funkci potlačení vlivu pozadí (BGS – Background Suppression Function) i popředí (FGS – Foreground Suppression Function) pro omezení rušivého vlivu okolí na minimum. A nakonec: funkce DATUM zjišťuje podmínky snímání a umožňuje tak detekovat jakákoliv cílový předmět bez ohledu na jeho drsnost či odchylky tvaru, a to i při velkém úhlu dopadu (80°). Výsledkem je, že lze detekovat i předměty s nerovným povrchem, tmavé nebo vysoce odrazné.


Díky všem těmto funkcím nabízejí snímače LR-Z Series největší stabilitu detekce ze všech samostatně pracujících snímačů ve své třídě.


Snímače LR-Z Series se vyznačují také velmi jednoduchým uvedením do provozu. Citlivost a režim detekce se nastavují prostřednictvím sedmisegmentového displeje. Pro zjednodušení detekční úlohy jsou navíc zobrazovány naměřené hodnoty – když není cíl detekován, ukazuje displej nulu, když detekován je, číslo 999.
Další novinkou je velký, snadno viditelný indikátor, který umožňuje na první pohled rozeznat nestabilní detekci, dokonce i na velkou vzdálenost.

Snímače LR-Z Series se vyznačují také svou mimořádnou odolností. Jejich těleso je z korozivzdorné oceli SUS316L. Odolávají rázům do 100g, takže riziko jejich poškození je malé – dokonce i v případě přílišného utažení upevňovacích šroubů při montáži nebo při úderu zvnějšku. Krytí je IP68/69K a NEMA 4X, 6P, 13 (NEMA250). Snímače odolávají olejům, kyselinám a louhům. Mohou tedy být naistalovány v nepříznivých podmínkách v těsné blízkosti snímaného
předmětu bez nutnosti montáže dodatečných ochranných krytů.


Díky těmto charakteristikám jsou snímače LR-Z Series kromě běžných úloh v automatizaci efektivním řešení pro detekci přítomnosti či nepřítomnosti předmětů např. v potravinářském průmyslu, přesné mechanice nebo při obrábění.

 

snimac1_242

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU