800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Slévárenské bedny
Rekonstrukce kulturního domu
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Stavební úpravy haly a administrativní budovy
Sběr a odvoz odpadu
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Pokládka zámkové dlažby
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Prášková lakovna

Sophos chrání uživatele před bezpečnostní chybou v zařízeních s Androidem

19/11/2012

sophos_284Sophos Mobile Security poskytuje ochranu před speciálními USSD kódy

 

 

Praha – 15. listopadu 2012 – Společnost Sophos oznámila uvedení nové verze produktu Sophos Mobile Security. Zdarma dostupná aplikace poskytuje ochranu před dopady vykonání speciálních USSD kódů. Uživatelé zařízení s operačním systémem Android jsou chráněni tak, že Sophos Mobile Security neumožní aplikacím a navštíveným webovým stránkám nekontrolovatelně provádět nežádoucí funkce související právě se speciálními kódy.

 

Kódy jsou do sítě odesílány stejným způsobem, jako dochází k vytočení volaného čísla – v České republice jsou USSD kódy dobře známy například v souvislosti se zjištěním zůstatku kreditu na SIM kartě. Operační systém Android umožňuje, aby speciální kód do sítě odeslala libovolná aplikace či webový prohlížeč a přijatá odpověď vyvolala provedení určité akce. Tento mechanismus aktivně zneužili hackeři a reakcí na přijatou odpověď může být například uvedení zařízení do továrního nastavení či zavolání na číslo zpoplatněné zvláštní sazbou. Uživatelé tak mohou přijít o veškerá svá data uložená v zařízení či se dočkat velmi nepříjemného vyúčtování.

 

Ochrana před zneužitím této bezpečnostní chyby spočívá v tom, že se Sophos Mobile Security  v zařízení zaregistruje jako příjemce všech speciálních kódů a pro provedení libovolné akce související s těmito kódy si vyžádá autorizaci ze strany uživatele. Všechny běžné telefonní hovory nejsou ze strany aplikace Sophos Mobile Security nijak zachytávány a k vytočení čísla dojde okamžitě a standardním způsobem.

 

Kromě této nové funkcionality umožňuje aktuální verze Sophos Mobile Security také ochranu před škodlivými aplikacemi a chrání data v případě ztráty i krádeže zařízení. Uživatelům aktivně pomáhá s nastavováním tak, aby byla zařízení zabezpečená. Aplikaci je možné získat v rámci služby Google Play na adrese https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sophos.smsec

 

Bližší informace o produktech společnosti Sophos jsou k dispozici na adrese http://www.sophos.com/en-us/products.aspx.

 


O společnosti Sophos

Již více než 100 milionů uživatelů ze 150 zemí se spoléhá na komplexní bezpečnostní řešení společnosti Sophos jako na nejlepší možnou ochranu před pokročilými hrozbami i ztrátou dat. Společnost Sophos nabízí jednoduše implementovatelné, spravovatelné a použitelné služby síťové bezpečnosti, zabezpečení koncových bodů, webových prezentací, elektronické pošty i  mobilních telefonů. To vše za podpory globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs.

 

Společnost Sophos sídlí v americkém Bostonu a v britském Oxfordu. Více informací o  společnosti naleznete na adrese www.sophos.com.

 

 

 

Kontakt pro média:

PRAM Consulting s.r.o.

Šárka Bláhová

Mobil: + 420 734 428 603

Telefon: + 420 224 913 000

E-mail: sarka.blahova@pram.cz

www.pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU