800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Spojovací prvky řeší problémy při montáži a šetří náklady

17/03/2014

 

arnold_151

Šrouby MAThread® přispívají ke zkrácení výrobního taktu – Závady, opravy, počet zmetků a doby odstávek při montáži jsou minimalizovány – Nebezpečí poranění montážních pracovníků při šroubovém spojení dílů s průchozími otvory je značně omezeno

 

sroub_450

 

(Forchtenberg, SRN) Každodenně vznikají při montáži šroubových spojů ve všech oborech průmyslu po celém světě problémy: při nesouosé poloze šroubu a matice dojde k zašroubování „přes závit“ a poškození závitu. S tím jsou spojené značné finanční ztráty, prodlužuje se takt montážních operací a vzniká nebezpečí poranění montážních pracovníků. Další náklady jsou spojené s opravami spojů, poškozením montovaných dílů a zvýšeným počtem neshodných výrobků. Inovované řešení problému nabízí firma Arnold Umformtechnik v podobě patentovaného zaváděcího čípku MAThread®.

 

1_257

Ke správné montáži přispívá speciální konstrukce šroubu se zaváděcím čípkem (obr. 1). Při kontaktu se závitem matky navede čípek šroubu MAThread® oba závity do správné polohy (obr. 2). Speciální vlastností šroubů MAThread® je tedy to, že zaváděcí čípek vyrovná vždy oba závity tak, aby nemohlo dojít k chybné montáži (obr. 3).

 

2_261

Proto jsou šrouby se zaváděcím čípkem MAThread® kratší, lehčí a všestranněji použitelné než jiné speciální upevňovací prvky. Montáž je jednoduchá, spoj je robustní a eliminují se všechny problémy vznikající při šroubovém spojení montovaných dílů. To pomáhá snížit přímé montážní náklady při výrobě, ale přináší to také významné zjednodušení technologicky obtížných montážních postupů.

3_257

 

To jsou rozhodující důvody pro to, že se MAThread® už stal všeobecně akceptovaným standardem pro výrobce konstrukčních dílů (OEM), jako např. General Motors nebo DaimlerChrysler, stejně jako pro jejich dodavatele, např. Visteon.
 


Skupina Arnold je 100% dceřinou společností globálně působícího koncernu Würth, který s více něž 65.000 spolupracovníky a 420 společnostmi dosahuje zisku přes 8 miliard Euro. V této souvislosti je skupina Arnold pro každého klienta silným partnerem, který se může optimálně přizpůsobit požadavkům trhu.

www.arnold-cz.com
 


Arnold Sales Office CZ
STEHLIK Roman
Phone : 00 42 - 0483 322 109
roman.stehlik@arnold-cz.com


ARNOLD UMFORMTECHNIK GmbH & Co. KG
Carl-Arnold-Strasse 25
D-74670 Forchtenberg-Ernsbach
Germany
PULT Michael
Phone : +49 (0)7947/821-170
Fax : +49 (0)7947/821-195
michael.pult@arnold-umformtechnik.de

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU