800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

Šrouby Flowform

18/03/2014

 

arnold_151

 

Společnost Arnold Umformtechnik, výrobce inteligentní spojovacích řešení a vývojový partner pro automobilový a elektrotechnický průmysl, vyvinul šrouby Flowform® na základě rostoucích požadavků z oblasti spojování plechů. Tyto šrouby kuželového hrotu jsou vyráběny technologií protahování. Jedná se o cenově výhodnější spojování plechových tabulí s celou řadou výhod: snažší uvolnění, přístup, nastavení, snažší smontovatelnost, eliminace zmetkovitosti.

 

sroub_279

 

Trendem je stále zmenšování tlouštěk spojovaných plechů zároveň s rostoucími požadavky na pevnost spojení. Zvláště s ohledem na snížení nákladů jsou požadována high-tech řešení.


V místě spoje dochází k relativně vysoké teplotě způsobené vysokými otáčkami šroubu a působení axiální síly. Po proniknutí šroubu materiálem vytváří jeho kuželový hrotu v plechu závit, který následně, v případě potřeby rozebrání umožní našroubovat šroub s klasickým metrickým závitem. Tento proces odstraňuje další procesy k zajištění bezpečnosti spoje, jakožto i odstranění nutností předvrtání či probití otvorů. Výrobní možnosti s/bez předvyrobených otvorů v upínacích přípravcích jsou též možné. Záleží jen na tloušťce jednotlivých dílů, které mají být v přípravku vetknuté.

sroub1_298

Ve srovnání s dříve užívanými standardními samořeznými šrouby mají šrouby Flowform® značně vyšší odolnost proti zátěžné síle, stejně jako odolnost vůči vyššímu kroutícímu momentu. Zvláště díky trojúhelníkovému průřezu se dosahuje lepších ukazatelů, než konvenční systém s kruhovým příčným průřezem. Ve srovnání s nimi, trojúhelníkové Flowform® šrouby dosáhnou významně větších poměrů mezi tvarem závitu, kroutící silou a utahovacím momentem (obrázek 2).

 

sroub2_568

Šrouby Flowform® přinášejí značné výhody oproti alternativním způsobům spojení plechů, jako například lepení, nýtování, ohýbání nebo spojování za studena. Stěžejní výhody tohoto produktu lze především spatřovat v kritériích vycházejících ze snažšího uvolnění, přístupu ke spoji, nastavení, snažší smontovatelnosti, eliminace zmetkovitosti a vyloučení předpřípravných operací.


Skupina Arnold je 100% dceřinou společností globálně působícího koncernu Würth, který s více něž 65.000 spolupracovníky a 420 společnostmi dosahuje zisku přes 8 miliard Euro. V této souvislosti je skupina Arnold pro každého klienta silným partnerem, který se může optimálně přizpůsobit požadavkům trhu.


www.arnold-cz.com


ARNOLD UMFORMTECHNIK GmbH & Co. KG
Carl-Arnold-Strasse 25
D-74670 Forchtenberg-Ernsbach
Germany
Michael PULT
Telefon: +49 (0)7947/821-170
Fax: +49 (0)7947/821-195
michael.pult@arnold-umformtechnik.de

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU