800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis stroje PeTeWe PFS-30CNC
Otočná část
Výroba dle přílohy
Nosné rameno
Výroba připínáčků
5 nejnovějších nabídek
Sáček pro balení potravin 390×390+0+0
Sáček/pytel pro průmyslové využití
Taška
SAVA
INWORK P-S-V

Systém Seco X4 pro zapichování a upichování zajišťuje stabilitu při obrábění malých dílů

06/08/2014

 

seco_300

 


Vícebřitý systém Seco X4 je odpovědí na průmyslovou poptávku výrobců malých dílců po zapichovacích a upichovacích nástrojích s úzkým břitem. V nedávné době společnost rozšířila systém s krátkým vyložením menšími stopkami, které přinášejí možnost využití v ještě širším spektru obráběcích aplikací, například při švýcarském obrábění dílů.

Systém X4 se vyznačuje výměnnými tangenciálními břitovými destičkami s utvařečem třísek a vysoce stabilním upnutím. Tyto odolné a spolehlivé prvky poskytují vysokou přesnost, opakovatelnost, produktivitu a kvalitu povrchu při operacích vnějšího zapichování a upichování malých dílů, tenkých tyčí a trubek vyrobených z celé řady běžných materiálů. Šířka břitů destiček utvařeče třísek MC tohoto systému se pohybuje v rozsahu od 0,5 mm do 3 mm, hloubka řezu pak od 2,6 mm do 6,5 mm. Maximální průměr tyčoviny pro upichování je v rozsahu od 5,2 mm do 13 mm (v závislosti na šířce destičky). Profily břitových destiček jsou dostupné v neutrálním, pravostranném a levostranném provedení.

 

dil_243

HQ_IMG_X4_Application.jpg

K dispozici jsou také destičky bez utvařeče s kladným úhlem čela v podobě geometrie R a FG. Šířka břitů geometrie typu R s kruhovým profilem, které jsou určeny pro drážkování a profilování, se pohybuje v rozsahu od 1 mm do 3 mm. Destičky s geometrií FG zahrnují šířky od 1,15 mm do 2,65 mm a poskytují možnost zapichování pojistných kroužků dle norem DIN471, DIN472, SMS1581 a SMS1582.


Co se týče tříd břitových destiček, systém X4 využívá třídu CP500 poskytující vyšší odolnost proti opotřebení při obtížném obrábění a třídu CP600, která je spojením pevnosti a odolnosti proti opotřebení při všeobecném obrábění.

Horní upínka pevně drží břitovou destičku v lůžku a je možné utáhnout a povolit upínací šroub ze shora či zespodu. Držáky X4 jsou k dispozici se stopkami v celé řadě velikostí, včetně 1212, 1616, 2020, 2525 a také Seco-Capto™ C4, C5 a C6. Nejnovější stopky velikosti 1212 a 1616 s kompaktní hlavou jsou zárukou spolehlivosti a nabízí maximální využitelnost systému X4 pro menší stroje s vícemístnou nástrojovou hlavou, u kterých je potřeba používat menší držáky s úzkými břitovými destičkami. Zvláště výhodná je možnost kombinovat jeden držák se všemi dostupnými rozměry destiček, což zjednodušuje skladové hospodářství.


Veškeré držáky X4, s výjimkou hlavic držáku v provedení pro stopky velikosti 1212, jsou vybaveny technologií Jetstream Tooling® Duo od společnosti Seco. Jedná se o technologii chlazení s výstupem chladicí kapaliny přímo z upínky břitové destičky shora a dalším přídavným výstupem pod břitem. Tato technologie, poskytující dva výstupy chladicí kapaliny v optimálním místě řezných a tepelných zón, přispívá k efektivnímu chlazení, perfektnímu utváření a odvodu třísek, vyšší produktivitě, delší životnosti nástroje a vysoké kvalitě obráběných dílců.


Další informace o systému X4 vám poskytne váš místní zástupce společnosti Seco, případně je naleznete na webových stránkách http://www.secotools.com/x4
Společnost Seco Tools sídlí ve švédském městě Fagersta a po celém světě je známá pro svá inovativní řešení pro obrábění kovů. Prosazujeme úzkou spolupráci s našimi zákazníky; je totiž důležité pochopit, co potřebují, abychom mohli jejich potřebám patřičně vyhovět. Zaměstnáváme více než 5 000 lidí v 50 zemích světa. Prostřednictvím školení a programů pro oceňování zaměstnanců je vzděláváme a podněcujeme jejich pracovní nasazení. K tomu napomáhá i otevřené a přátelské pracovní prostředí. Naši zaměstnanci se řídí třemi zásadami, které zároveň definují náš přístup k práci, ke kolegům a stejně tak i k našim zákazníkům, dodavatelům a partnerům – oddaností zákazníkovi, přátelskou atmosférou a osobním zaujetím pro práci. Více se dozvíte na webových stránkách www.secotools.com.

 

Seco Tools CZ, s.r.o.
Londýnské nám. 2
639 00 Brno
Alena TEJKALOVÁ
Telefon: +420-530-500-827
E-mail: alena.tejkalova@secotools.com
www.secotools.com/cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU