800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Konektory
Lokální oprava střechy
Dýchací přístroje
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
Barevné kovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Vštřikovací HDPE drť
Drť HDPE PE 500
Převodník pro termoelektrické snímače typu K, J, S, B, L
Převodník pro odporové vysílače s proudovým výstupem 4 - 20 mA

Tata Steel oznamuje dohodu s francouzským železničním operátorem o dodávkách kolejnic

13/01/2014

 

tata_steel_300

 

Tata Steel získala dvouletý kontrakt na dodávku více než 200 000 tun kolejnic pro francouzského železničního operátora SNCF.

 

steel_242

 

Tímto kontraktem Tata Steel ze svého závodu v Hayange v severní Francii pokryje většinu požadavků SNCF na dodávky kolejnic v délkách až do 108 metrů.


Tato objednávka byla zajištěna investicí 35 miliónů eur Taty Steel v roce 2011, která umožnila válcovnám v Hayange vyrábět kolejnice délky 108 m, jež bude SNCF všude využívat jako francouzský standard pro vysokorychlostní sítě. Nová objednávka je rozšířením předchozího kontraktu se SNCF.


Henrik Adam, obchodní ředitel Tata Steel, řekl: „Víme, že díky spolupráci se zákazníky jsme schopni inovovat a vyvíjet produkty, které požadují. Realizovali jsme významnou investici v Hayange, abychom mohli vyrábět 108 m dlouhé kolejnice požadované SNCF. Díky našemu zařízení pro tepelné zpracování jsme nyní schopni vyrábět také kolejnice s vysokou odolností proti opotřebení v délkách až do 108 m, což je klíčovým požadavkem většiny našich evropských zákazníků.“
Válcovny v Hayange jsou zásobovány ocelí z oceláren Tata Steel v Scunthorpe ve Velké Británii.


Stejně jako nové 108metrové kolejnice může závod v Hayange válcovat kratší délky, pokud je zákazníci požadují. Tyto kratší délky mohou být zpracovány v zařízení pro tepelné zpracování, což umožňuje železničním operátorům zvýšit životnost a snížit náklady spojené s častější výměnou opotřebených kolejnic.


Gérard Glas, vedoucí železničního oddělenív Tata Steel, řekl: „Cítíme se být zavázáni k uspokojování potřeb našich zákazníků, přičemž SNCF je největším a nejdůležitějším zákazníkem závodu v Hayange.


Se SNCF jsme těsně spolupracovali, abychom porozuměli jejím potřebám, a investovali jsme do technického vybavení v obou našich závodech, abychom zaručili možnost průběžného plněni jejích požadavků. Tento kontrakt je dokladem důvěry válcoven Tata Steel v Hayange, kdy společnost investovala do 108m kolejnic a v nedávné době do tepelného zpracování 108m kolejnic pro odstranění pnutí.“


Tato zpráva přichází jen týdny po zprovoznění nového zařízení pro tepelné zpracování v hodnotě 12 miliónů eur v závodě v Hayange, postaveného v rámci zákaznicky orientovaného přístupu Tata Steel k trhu.


Tepelně zpracované kolejnice mohou mít až třikrát delší životnost než standardní kolejnice při použití v podmínkách s vysokým opotřebením, jakými jsou silný provoz, vysoké nápravové tlaky a ostré oblouky. Nově otevřené zařízení dovoluje Tata Steel více než zdvojnásobit jeho roční objem výroby tepelně zpracovaných kolejnic z 55 000 na 125 000 tun.


O společnosti Tata Steel v Evropě
V Evropě je společnost Tata Steel druhým největším výrobcem oceli. Hlavními oblastmi ocelářských operací jsou Velká Británie a Nizozemí, kde dodává ocel a přidružené služby v oblasti konstrukcí, automobilové techniky, obalové techniky, zdvihání & hloubení, energie & elektřina, vzdušný průmysl a další potřebné trhy po celém světě.
Tata Steel patří mezi 10 největších výrobců oceli. Sdružení má v souhrnu kapacitu více než 28 milionů tun hrubé oceli a přibližně 80 000 zaměstnanců napříč čtyř kontinentů.
www.tatasteelrail.com
164 rue du Marechal Foch
BP 10166
57705 HAYANGE Cedex
Karen SPENCER
karen.spencer@tatasteel.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU