800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Nákup ručního nářadí
Jímka
Plechy
Peletky
Svářečka
5 nejnovějších nabídek
Manipulátory a robotizovaná pracoviště
Zařízení pro svařování plastů a kovů
Osvětlení markýzy HELLA nightlight
Markýzy CLEO 5530
Kabelové vlečky

Tepelná čerpadla v panelových a bytových domech

18/12/2013

 

V současné době dochází k zateplování obvodových plášťů a výměně oken panelových objektů ve snaze maximálně snížit jejich tepelnou ztrátu a tím i náklady na vytápění, které tvoří zpravidla největší část provozních nákladů v nezateplených objektech. U objektů využívajících CZT dochází občas k jevu - kdy teplárna jednorázově v reakci na nižší odběr zvýší cenu tepla. V řadě případů je finančně výhodnější přejít po snížení tepelné ztráty objektu na jiný zdroj tepla na vytápění s levnější energií. Jako jednu z alternativ se nabízí  řešení a tím je využití moderní a nadčasové technologie tepelných čerpadel/ kaskády tepelných čerpadel / pro vytápění a ohřev teplé vody v zateplených i nezateplených obytných objektech.

Co jsou tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla jsou zařízení určená pro vytápění nebo klimatizaci objektů, přičemž provozní náklady jsou nižší než u klasických způsobů vytápění. Díky automatickému a bezobslužnému systému s komfortním ovládáním, preferuje tento způsob topení stále více domácností či firem. Základním principem funkce tepelných čerpadel je inteligentní využití termodynamických jevů v přírodě (viz. princip tepelného čerpadla). Zužitkování přebytečného tepla z okolí Vašeho objektu zabezpečí díky nízkým nákladům na vytápění značné finanční úspory.

Tepelná čerpadla a jejich využití v komerčních objektech

Společnosti, družstva či obce provozující komerční objekty, nebo společnosti dodávající teplo se snaží v současné době šetřit na nákladech za dodávky tepla. Tepelná čerpadla se pro hledání úsporných opatření v komerční sféře velmi široce uplatňují. Tepelná čerpadla je možné použít:

  • na vytápění komerčního objektu
  • k přípravě teplé užitkové vody a zároveň chlazení objektu
  • nebo přemisťování tepla, kde je nežádoucí do míst, kde je žádoucí.

Tepelná čerpadla lze najít v prodejnách a hypermarketech, kdy je využito teplo z chladících a mrazících boxů na vytápění objektu. Společnosti tak nemusí na jedné straně teplo "foukat" do vzduchu a na druhé straně platit za plyn na vytápění.

Dispečink

Tepelná čerpadla jsou většinou napojena na dispečink výrobce, který hlídá jejich chod a naši operátoři pečlivě sledují jejich každodenní provoz. Automatizovaný systém umožňuje majiteli mít své tepelné čerpadlo pod kontrolou přes příjemné internetové rozhraní odkudkoliv na světě.

 

 

 

www.enviweb.cz

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU