800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Toyota předvedla nejvíce novinek v historii

09/06/2014

toyota_341

Exploze inovací na veletrhu CeMAT 2014 v mnoha segmentech intralogistiky

Toyota Material Handling Europe (TMHE) rozšiřuje masivně svoji nabídku tak, aby dokázala uspokojit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků. Společnost představuje více nových produktů, než kdykoli v minulosti:

  • čelní vozíky se spalovacím motorem Toyota Tonero 1,5 - 3,5 t s hydrostatickou převodovkou
  • odolné čelní vozíky se spalovacím motorem Toyota Tonero s nosností 3,5 - 8,0 tun  
  • úsporné a rychlé 80V elektrické čelní vozíky Toyota Traigo s nosností 2,0 - 3,5 tuny
  • silný nízkozdvižný vozík BT Levio LPE200-250
  • hospodárný retrak BT Reflex RRE120B-160B
  • chytrá technologie Toyota I_Site i pro iPhone

„Naším cílem je být jedničkou v oboru nejen z pohledu produktů, inovací a služeb, ale také ve stanovování nových standardů efektivity, bezpečnosti a spolehlivosti. Jsme přesvědčeni, že náš příspěvek na CeMATu 2014 je toho jasným důkazem,” uvedl při zahájení veletrhu CeMAT 2014 Matthias Fischer, prezident a CEO společnosti TMHE.

Toyota vnímá CeMAT 2014 jako jednu z nejdůležitějších akcí v oboru. Hans van Leeuwen, výkonný viceprezident marketingu a prodeje TMHE proto dodává: „Samozřejmě jsme uvítali možnost vystavovat na jedné z nejatraktivnějších lokalit tohoto veletrhu, která ještě více posílila účinek naší expozice, ale především jde o to, co zde na CeMATu vystavujeme – bez pochyby největší počet nových produktů v našem oboru a několik klíčových inovací v oblasti služeb a technologií. Hovoříme s mnoha zákazníky a provádíme řadu průzkumů, takže víme, co trh požaduje – je to spolehlivost, bezpečnost a efektivita. To jsou také naše cíle, na jejichž naplnění pracujeme.“

Novinky v čelních vysokozdvižných vozících

vozik_265Zástupcem novinek v segmentu motorových čelních vozíků jsou nové modely řady Toyota Tonero s hydrostatickou převodovkou, které doplňují stávající řadu vozíků vybavených měničem momentu. Toyota má tak ve svém portfoliu ucelenou nabídku, která uspokojí individuální potřeby a preference každého zákazníka. Řada Tonero zahrnuje také nové vysokotonážní modely s nosnostmi 3,5 až 8 tun.

Mezi nové elektrické čelní vozíky patří 80V modely řady Toyota Traigo, které se pyšní vysokou energetickou účinností a výkonnostní srovnatelnou s modely vybavenými spalovacími motory. Tyto vozíky měli možnost vidět čeští zákazníci jako první již při posledních Toyota Demo Days v říjnu loňského roku, stejně jako ukázkovou variantu hydrostatického vozíku.

 

 

Nové silné nízkozdvižné BT Levio i ekonomický retrak BT Reflex

Na obě novinky v klasických, a po celá desetiletí tradičně silných segmentech značky BT, byli uživatelé velmi zvědaví. Od šedesátých, resp. sedmdesátých let, kdy byly tyto typy vozíků vyvinuty, je BT v čele jejich inovací v oblasti výkonu, ergonomie i bezpečnosti.

Zbrusu nové Levio řady P se stupačkou je velkých příslibem pro všechny uživatele se střední a vyšší intenzitou horizontální přepravy a nakládky a vykládky vozidel. Stupačka byla poprvé použita právě na vozíku BT již před 50 lety. Prakticky od té doby je Toyota jedničkou v tomto segmentu. Nejnovější modely nabízejí ještě vyšší úrovně síly, výkonu a bezpečnosti, a také nosnosti až 2,5 tuny. To vše v mimořádně kompaktním šasi, přinášejícím vynikající manévrovací schopnosti, s bezkonkurenčními možnostmi přizpůsobení potřebám řidiče - s nabídkou volitelných bočních krytů nebo zádové opěry a s plně nastavitelnými ovládacími prvky.

Nový retrak BT Reflex řady B je speciálně zkonstruovaný pro základní aplikace, které zakládají ve výškách příležitostně a kladou menší nároky i na rychlost a intenzitu horizontální přepravy. Nabízí jednoduché a nekomplikované ovládání, takže se dokonale hodí pro aplikace, ve kterých retraky neobsluhují řidiči-specialisté, ale jejich ovládání a využívání je pro personál jen jedním z mnoha úkolů. Nabízí nosnost zdvihu až 1,6 tuny, výšky zdvihu až 8,5 metru a příznivou cenu, což je rovněž významnou konkurenční výhodou nového modelu.

Stejně jako silnější a dražší řady BT Reflex určené pro vysoký výkon v intenzivních aplikacích je nový model vybaven unikátním systémem zdvihu TLC pro plynulý a rychlý zdvih a spouštění i dalšími ergonomickými prvky výbavy jako silnější a dražší modely.

Úsporná řešení napájení a pohonu vozíků

Značka Toyota je inovacemi v oblasti napájení proslulá a tento fakt se odrazil i v expozici na veletrhu CeMAT. Řešení s lithium-ionovými akumulátory již mají vývojovou fázi za sebou a jsou nabízeny jako standardní volba pro elektrické paletové vozíky a nízkozdvižné vychystávací vozíky BT (TMH CZ eviduje první objednávky a probíhají intenzívní testy v různých provozech). Uživatelé tak mohou těžit z výhod v podobě delších pracovních směn, možnosti příležitostného nabíjení a delší životnosti.

Mezi další exponáty patří nejžhavější novinky v technologii palivových článků a představení nové koncepce v konstrukci spalovacího motoru, která přináší mimořádné úspory paliva.

Toyota I_Site - chytré vozíky pro ještě vyšší bezpečnost

Cenami ověnčený systém fleet managementu Toyota I_Site představuje na CeMATU svá nejnovější vylepšení, včetně bezpečnostních funkcí s možností předprovozních kontrol, sledování kolizí a možnosti vzdáleného monitorování činnosti a výkonu vozíku a řidičů prostřednictvím aplikace pro iPhone. Systém Toyota I_Site je vybudován na unikátních technologiích, které umožňují přímý přenos dat z vozíků na webovou platformu prostřednictvím 3G/GPRS komunikačních technologií, známých z mobilních telefonů.

 

Toyota Material Handling CZ s.r.o.

K Vypichu 1049
Rudná
252 19
Česká republika

Tel.: +420 311 651 111
Mob.: zelená linka: +420 800 900 911
Fax: +420 311 651 311
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU