800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

V Jaroměři spustili ojedinělou bezkontaktní myčku aut od hradecké firmy Chemie Star

07/05/2013

 

V oboru zcela ojedinělou bezkontaktní myčku pro samoobslužné ošetřování osobních a užitkových vozidel uvedli koncem dubna do plného provozu v areálu společnosti Auto Boš v Jaroměři. Mycí box od Kärcher Centra Chemie Star Hradec Králové je umístěn u frekventované silnice první třídy číslo 33 z Hradce Králové na Náchod. Koncepčně a technologicky mimořádné zařízení je vybaveno třemi samostatnými stáními s vysokotlakým ručním mytím. Podle jednatele společnosti Chemie Star ing. Jaromíra Kováře firma Auto Boš do bezkontaktní myčky dodané na klíč investovala včetně stavebních prací přibližně 2,7 milionu korun a návratnost vložených prostředků se odhaduje na 5 let.

Chemie Star je předním tuzemským dodavatelem speciálních technologií pro mytí a čištění a má významný podíl na zavádění bezkontaktního mytí motorových vozidel u nás. Už před 14 lety firma postavila první velké samoobslužné boxy v bezcelních zónách v Mladé Boleslavi a v Jenči u Prahy. Sloužily dovozcům a logistickým společnostem k vysokotlakému odstraňování ochranného přepravního vosku a k mytí osobních automobilů Toyota, Mercedes a Ford. „Tato speciální zařízení tehdy ošetřovala a připravovala k prodeji na českém trhu přes 90 aut denně. Málokdo ví, že téměř každé vozidlo u nás, ještě než se dostalo ke svému majiteli, bylo alespoň jednou bezkontaktně umyto v námi postaveném boxu," uvádí jednatel firmy Chemie Star Jaromír Kovář. Dodává, že bezkontaktní myčky z Hradce Králové řadu let využívá motoristická veřejnost před velikými obchodními centry v celé republice a dokonce i česká armáda pro stíhačky Gripen.

Na základě mnohaletých zkušeností a znalosti potřeb trhu hradecká Chemie Star poprvé v Jaroměři uplatnila svou revoluční a dlouhodobě vyvíjenou koncepci myčky ve formě stavebnicového systému. V souladu s vypracovaným ekonomickým modelem tak mohla klientovi nabídnout podle jeho záměrů nejoptimálnější řešení, navíc stoprocentně odpovídající vodoprávním podmínkám konkrétní lokality. Sestava je technologicky nejen originální, ale i výrazně nadčasová, protože se dá kdykoliv opět měnit a doplňovat podle nových požadavků majitele nebo budoucího vývoje provozní situace v místě nasazení. „Jedinečný je také řídicí systém, který jsme sami vyvinuli. Kromě jiného umožňuje variabilní programování všech funkcí mycího boxu podle aktuálních potřeb provozovatele a zajišťuje jednoduchou a intuitivní obsluhu," vysvětluje ing. Kovář z Kärcher Centra Chemie Star v Hradci Králové.

Chemie Star, s. r. o., vznikla v srpnu 1991. O dva roky později se stala autorizovaným obchodním a servisním partnerem firmy Kärcher a v roce 2011 od tohoto předního světového výrobce vysokotlaké, čisticí a úklidové techniky obdržela status oficiálního Kärcher Centra. Aktuálně Chemie Star v Hradci Králové a v pobočce v Liberci zaměstnává 18 lidí. V roce 2012 společnost utržila 30 milionů korun, což představuje 15procentní meziroční nárůst. Letos plánuje další pětinové navýšení celkového obratu na 36 milionů korun s téměř dvouprocentním podílem exportu, který směřuje především na Slovensko. V minulosti například hradecká firma dodávala průmyslové flotační čistírny armádám Rakouska a Polska nebo sedimentační čistírnu pro lakovnu ruské automobilky v Togliatti.

 

 

mycka_494

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU