800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Vakcína proti invazivnímu meningokokovému onemocnění skupiny B je dostupná v Česku prostřednictvím Alliance Healthcare

07/04/2014

logo_256

Alliance Healthcare jako smluvní distributor pro Českou republiku zajišťuje od 31. března dostupnost dlouho očekávané vakcíny Bexsero® - jediné vakcíny proti invazivnímu meningokokovému onemocnění způsobenému kmeny Neisseria meningitis skupiny B

 

Společnost Alliance Healthcare, přední evropský distributor léčivých přípravků, je smluvním distributorem vakcíny Bexsero® pro Českou republiku. Bexsero®, jediná vakcína proti závažné, život ohrožující infekci, kterou způsobují kmeny Neisseria meningitis skupiny B, je dostupná od 31. března 2014. Díky propracovanému distribučnímu systému a silné dopravní síti je Alliance Healthcare schopna okamžitě vakcínu dodat do jakékoliv lékárny či zdravotnického zařízení, a pružně tak reagovat na požadavky pacientů a dalších distributorů z celé České republiky.

U malých dětí je výskyt invazivních meningokokových onemocnění nejvyšší, přičemž největší podíl mají meningokoky skupiny B. Invazivní meningokokové onemocnění se vykazuje rychlou a zákeřnou progresí a může způsobit vážné komplikace i u zcela zdravého jedince. Infekce se šíří vzduchem kapénkami, nejčastěji při úzkém kontaktu s nakaženou osobou, kašlem, kýcháním i sdílením společného nádobí.

Až dva z deseti pacientů, kteří onemocněli meningokokem, mají závažné trvalé následky jako poškození mozku, ztrátu sluchu či končetin, a navzdory vysoké úrovní současné lékařské péče jeden z deseti pacientů na následky infekce umírá. Riziku onemocnění lze předejít preventivním opatřením – vakcinací.

Pro distribuci vakcíny v České republice byla určena jako smluvní distributor společnost Alliance Healthcare, která podporuje projekt sítě nezávislých Alphega lékáren. Vakcíny si od společnosti Alliance Healthcare mohou zakoupit jak lékárny a zdravotnická zařízení, tak i ostatní distributoři.

 

 

Pro více informací kontaktujte:

 

Šárka Bláhová

PRAM Consulting s.r.o.

T: + 420 222 351 494

M: + 420 734 428 603

E: sarka.blahova@pram.cz

Alena Uhlířová

Alliance Healthcare Czech Republic

T: +420 296 567 616

E: Alena.Uhlirova@alliance-healthcare.cz

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU