800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Betonová jímka
Výroba nápravy dle přílohy
Kartony pro balení potravin
Granuláty
Značení
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Včas reagovat na potřeby zákazníků

21/03/2013

„Podnikáte-li, musíte se neustále zajímat o situaci na trhu. Včas reagovat na potřeby zákazníků.
Nabízet jim kvalitní zboží a komplexní služby, aby měli pocit, že právě tato firma je tu pro ně,“ říká
Karel Horejš, jednatel společnosti IHR Autodíly, spol. s r.o., která je členem Hospodářské komory ČR.

 

Podnikat v oblasti dovozu autodílů a autopříslušenství od renomovaných zahraničních firem začal Karel Horejš již v roce 1990. Zpočátku ve své vlastní firmě HORTRADE. V roce 1992 se stal jednatelem společnosti IHR, spol. s r.o., která je členem Sdružení importérů součástí automobilů servisní a garážové techniky
(SISA). „Cílem tohoto sdružení je dovážet autodíly a autopříslušenství nejvyšší kvality, a to nás zavazuje. Důkazem je mimo jiné i to, že autodíly a autopříslušenstvím zásobujeme nejen autoservisy a prodejny s autopříslušenstvím, ale i některé prvovýrobce automobilových součástí,“ zdůraznil Karel Horejš.
Od počátku svého podnikání se Karel Horejš snažil uplatnit účinnou obchodní strategii, to jest nabízet komplexní balíček služeb svým zákazníkům včetně technické podpory, a to nejen ve vlastním oboru činnosti. A tak se obě společnosti IHR Autodíly i HORTRADE staly dodavateli různých strojů, přístrojů a zařízení a náhradních dílů i pro další sektory českého průmyslu, například svíček pro zapalování vysokých pecí, různých druhů senzorů, elektrotechniky pro přestavbu vojenských vozidel či pro zemědělskou techniku. A společnost IHR Autodíly se věnuje i exportu. Vyváží například malotraktory, různé náhradní díly, ale i „bílou techniku“.
„S postupem let jsme najednou zjistili, že potřebujeme zjednodušit komunikaci mezi jednotlivými odděleními firmy, a tak jsme v roce 1999 soustředili všechny její obchodní a provozní jednotky do jednoho místa. V novém sídle společnosti se nalézá nejen kanceláře, ale i centrální sklad a maloobchodní vzorková prodejna. Mnohem lépe a pružněji jsme tak schopni reagovat na požadavky trhu,“ konstatoval Karel Horejš. „A abychom zákazníkům vyšli vstříc a byli schopni zabezpečit jejich požadavky na dodání náhradních dílů během několika hodin, zřídili jsme obchodní zastoupení firmy včetně skladů náhradních dílů a autopříslušenství v některých městech republiky. Což se nám osvědčilo.“
K významným úspěchům společnosti IHR Autodíly patří první cena za předvedení vyřezávačky čelních skel u automobilů na veletrhu AUTOTEC v roce 1994. A v roce 1998 to byla cena za čtyřbodové zapalovací svíčky. V loňském roce se IHR podílela na budování systému radiační ochrany pro jadernou elektrárnu Temelín. A v oblasti autoopravárenství se předvedla zavedením nejmodernějšího strukturálního lepidla, jímž lze slepit těžkoslepitelné materiály.
A pozadu nezůstala ani firma HORTRADE, která dokázala aktuálně reagovat na předloňské povodně, a začala k nám dovážet rychlý a vysoce účinný mobilní prostředek ochrany proti povodním – tzv. Aqua Bariéry.

ZAJÍMAVÝ INFORMAČNÍ SERVIS

V oblasti nabídky náhradních autodílů a autopříslušenství existuje u nás podle Karla Horejše nesmírně velké konkurenční prostředí. Trh je s těmito výrobky přímo přesycen. Dokumentuje to mimo jiné i neoficiální odhad, že ve skladech různých dovozců tohoto sortimentu se v současné době nalézá 2,5krát více náhradních dílů, než je jejich reálná spotřeba u nás. Výsledkem je potom více méně i ekonomický tlak na slučování firem, k nimž v posledních letech dochází.
Takže kdo chce do budoucna obstát na tomto trhu, musí svým zákazníkům nabídnout kromě dovozu vysoce kvalitních náhradních dílů a autopříslušenství i řadu nadstadardních služeb.
Od počátku svého řízení společnosti IHR Autodíly Karel Horejš prosazuje myšlenku komplexního servisu pro zákazníka. Jeho nedílnou součástí je mimo jiné i podrobné informování svých stálých i potenciálních zákazníků na internetových stránkách společnosti nejen o tradiční nabídce sortimentu dovážených autodílů a autopříslušenství, ale najdeme zde i obsahově zajímavé a odborně vysoce kvalitní rady pro motoristy. Jde například o rady typu: jak dokonale pečovat o čistotu
svého automobilu, jak zajistit ochranu karoserie a podvozku v zimním provozu, jak udržet čistotu čalounění uvnitř vozu a kterých přípravků při této činnosti použít, eventuálně čeho se přitom motorista musí vyvarovat.

IHR AUTODÍLY v číslech:
Rok založení: 1990
Počet zaměstnanců: do 25
Obrat za rok: 100-250 mil. Kč

 

IHR Autodíly s. r. o.

Hlavní 2459
Praha 4
141 00

 

Kontaktní údaje

Tel.: +420 272 765 794, 272 760 509
Mob.: +420 602 628 621
Fax: +420 272 774 546
E-mail:
Internet:

 


http://firmy.industry-eu.cz/ihr-autodily-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU