800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Velké terénní auto od Škody přijde nejdříve v roce 2016

16/09/2013

Velké terénní auto od Škody Auto se zřejmě na trhu ve své komerční verzi objeví nejdříve v roce 2016. První studie už má automobilka vyrobeny, ale finální rozhodnutí o uvedení vozu do výroby zatím nepadlo. V rozhovoru to naznačil šéf technického vývoje Frank Welsch.

Podle neoficiálních informací by se koncept velkého SUV mohl objevit už příští rok na jaře na ženevském autosalonu. "Jsem osobně přesvědčen o tom, že by velké SUV se třemi řadami sedadel zapadlo do naší výrobní strategie," uvedl s tím, že vůz by oslovil zákazníky nejen v Evropě, ale i na dalších trzích, především v Číně.

Rozhodnuto zatím není ani o nástupci velkoprostorového modelu Roomster. Podle Welsche by jej částečně mohl nahradit terénní vůz s variabilním interiérem v úpravě pro městský provoz. Samostatnou verzi pro město nabízí modernizovaný model Yeti, který Škoda poprvé ukázala ve Frankfurtu. Na trh mají verze Outdoor i městský Yeti přijít na konci letošního roku.

Příští rok Škoda doplní modelovou řadu Octavia o outdoorovou verzi Scout, a hlavně pak na podzim přijde s novou fabií v provedení hatchback i kombi. Ve fabii se mají zákazníci poprvé setkat s platformou označovanou Welschem jako Simply Clever 2.0, kdy bude vůz automaticky komunikovat s mobilními zařízeními uživatele. K dostání má být i aplikace, která bude do mobilního telefonu shromažďovat provozní data automobilu.

 

33auto_600

 

Škoda zatím vyrábí jediný terénní model – Yeti.

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

 

www.novinky.cz

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU