800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Vodní chlazení pro miniaturní infračervené snímače teploty

08/07/2014

 

raytek_234

Berlín – Nejnovější doplňkový modul umožňuje pyrometrům MI3100 od firmy Raytek, aby si zachovaly „chladnou hlavu“ dokonce i při měření vysokých teplot. Nový kryt z korozivzdorné oceli s vodním chlazením rozšiřuje rozsah pracovních teplot okolí do 180 °C. Dodávka zahrnuje také čisticí vzduchový prstenec. Kryt s průměrem 35 mm a o délce 73 mm může být snadno použit i tam, kde je málo místa. Senzory jsou velmi přesné a univerzální. K dispozici jsou snímače o dvou vlnových délkách: 1,0 μm pro teploty 500 až 1 800 °C a 1,6 μm pro teploty 250 až 1 400 °C. Integrovaný laserový zaměřovač umožňuje snímač přesně zacílit. Pro připojení k řídicímu systému jsou k dispozici komunikační moduly pro Modbus, Profibus, Ethernet a Profinet. K dispozici je též varianta se čtyřmi galvanicky oddělenými analogovými výstupy. K jedné řídicí jednotce MI3 lze připojit až osm měřicích hlavic. Digitální komunikace mezi senzory a řídicí jednotkou a patentovaná automatická detekce měřicí hlavice umožňuje montáž a uvedení do provozu metodou plug and play. Krátkovlnné pyrometry MI3100 jsou zvláště vhodné pro použití při tepelném zpracování kovů, pro výrobce pecí a zařízení pro vytápění.

 

chlazeni_279

Obrázek: Vodou chlazené senzory rozšiřují možnosti použití infračervených měřicích systémů MI3 v horkém prostředí s teplotou okolí až 180 °C.


O firmě
Raytek GmbH vyvíjí a vyrábí pod značkami RAYTEK a IRCON infračervené snímače určené k bezdotykovému měření teploty v rozsahu -50 až +3 500 °C. Snímače jsou určené pro rychlé a přesné měření povrchové teploty na dálku, bez nutnosti dotýkat se měřeného povrchu. Typické možnosti použití jsou v metalurgii, sklářství, cementárnách nebo při zpracování plastů. Sortiment společnosti Raytek zahrnuje pevné infračervené snímače, řádkové infračervené skenery a termokamery. Všechna měřicí zařízení jsou vhodná pro instalaci v provozech a u strojů a mohou být prostřednictvím specifických průmyslových rozhraní začleněna do systému dohledu nad provozem.


Raytek GmbH v Berlíně je pobočka mezinárodní společnosti Raytek Corporation se sídlem v Santa Cruz (USA). Berlínská pobočka je zodpovědná za marketing, obchod a služby v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Raytek Corporation má více než 50 let zkušeností v oboru infračerveného bezdotykového měření teploty a po celém světě zaměstnává přibližně 200 lidí. Kromě hlavního sídla v USA a evropské pobočky v Berlíně má pobočku v Číně a regionální kanceláře a autorizované distributory po celém světě. Společně zajišťují, aby firma byla vždy  blízko k zákazníkovi a aby klient dostal vždy rychlé služby a konzultace přímo na místě. Sesterská společnost v koncernu Fluke Group je DATAPAQ, přední světová firma v oboru výroby snímačů teploty a analytické techniky pro všechny typy průmyslových topicích a ohřívacích zařízení.
www.raytek.com

TSI System s.r.o.
Dr. Libor KELLER
info@tsisystem.cz
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU