800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Značení
Nádrž
Krbová kamna
Zahradní nábytek
Grážová vrata
5 nejnovějších nabídek
Lis CUPS 16 DEU
Lis CMS 2,5 DM
Frézka konzolová FA4UA
Soustruh na pr.1120
Vrtačka sloupová 2P125

Vysokorychlostní kontrola sušenek

07/10/2013

 

keyence_300

Firma Nutrition & Santé je přední evropský výrobce biopotravin a zdravých potravin. Sušenky z jejích výrobních pásů sjíždějí po čtyřech nebo pěti kusech v jednom blistru, balí se do plastových přebalů a vkládají do lepenkových krabic. To vše se odehrává velkou rychlostí.

 

susenky_387

 

Zlomení sušenky je pro nás kritická závada. Nejen proto, že chceme, aby naši zákazníci vnímali naše produkty jako vysoce kvalitní, ale také proto, že drobky
zlomené sušenky mohou způsobit špatné uzavření obalu,“ vysvětluje Fabien Ployon, výrobní ředitel závodu Nutrition & Santé v Annonay ve Francii.


Hledali jsme na trhu vhodný systém strojového vidění a kontaktovali jsme řadu firem. Nakonec jsme se přiklonili k firmě Keyence, protože splnila naše požadavky na rychlost, abychom byli schopni zkontrolovat každé balení v časovém intervalu pouhých 150 ms. Potřebovali jsme kontrolní zařízení, které by nám umožnilo kontrolovat velké množství sušenek, jež vyrábíme nepřetržitě minutu po minutě celý den. Za podpory technického oddělení firmy Keyence jsme u nás nainstalovali a naprogramovali systém strojového vidění CV-5000. Detekce hran je realizována dvěma kamerami umístěnými přibližně 20 cm nad dopravníky se sušenkami. Systém je naprogramován tak, aby mohl kontrolovat každý z třiceti různých druhů sušenek, lišících se tvarem a velikostí,“ pokračuje Ployon.


Detekce hran je jen jedna z devatenácti inspekčních funkcí, které jsou u systému CV-5000 firmy Keyence k dispozici. Každá z nich umožňuje snadno a rychle naprogramovat konkrétní kontrolní úlohu.


„Ačkoliv jsme se systémy strojového vidění neměli žádné předchozí zkušenosti, s nastavení CV-5000 jsme neměli potíže. Potřebovali jsme jen trochu času, abychom systém optimalizovali podle našich potřeb, ale nyní už jsme se s ním plně seznámili a pustili jsme se dokonce do jeho kontinuálního vylepšování,“ dodává Ployon.

Úlohu kontrolovat sušenky pomocí systému CV-5000 od firmy Keyence bylo možné realizovat díky rychlosti systému. CV-5000 je nejvýkonnější samostatný systém strojového vidění na trhu. Umožňuje např. zpracovat sejmutý obraz s jedním milionem obrazových bodů za 20,5 ms. Tato výpočetní rychlost dovoluje vykonávat současně různé kontrolní úlohy a dále zvyšuje spolehlivost kontroly za provozu. Opakovatelnost detekce je sedmkrát lepší než u běžných systémů a k dispozici je mnoho nástrojů pro zpracování obrazu, které umožňují optimalizovat přesnost kontroly. Systémy CV-5000 jsou řízeny vysokorychlostní procesorovou jednotkou pro zpracování barevného obrazu a CPU RISC (Reduced Instruction Set Computer). Oba procesory jsou podporovány dvěma procesory DSP (Digital Signal Processors) navrženými speciálně pro zpracování obrazu. Všechny typy řady CV-5000 používají tyto čtyři procesory, aby dosáhly možnosti paralelního zpracování obrazu vysokou rychlostí – přibližně dvakrát větší, než mají
přední systémy dostupné na trhu. Systém je současně vybaven dvojitou zásobníkovou pamětí, která umožňuje snímat nový obrázek v době, kde je předchozí ještě zpracováván.


Protože systém strojového vidění CV-5000 pracuje rychleji než naše výrobní linky, dává nám to dokonce ještě volný manévrovací prostor. Systém pracuje sedm dní v týdnu a jsme plně spokojeni s opakovatelností detekce i jeho stabilitou,“ dodává Ployon.


Již třicet let je společnost Nutrition & Santé vedena myšlenkou, že to, co jíme, ovlivňuje naše zdraví. To, co v minulosti prosazovali jen nemnozí, je nyní v hlavním kursu a „zdravé potraviny“ jsou všudypřítomné. Produkty Nutrition & Santé Group jsou zastoupeny ve všech položkách sortimentu biopotravin a dietních potravin a distribuovány všemi distribučními kanály. Značky Gerblé, Isostar, Gerlinéa, Milical, Modifast, Pesoforma, Céréal Bio nebo Soy a mnohé další mají důvěru spotřebitelů a umožňují firmě zvyšovat její export. Firma Nutrition & Santé má přední postavení pěti segmentech potravinářského zboží: zdravé potraviny pro každý den, dietní potraviny pro redukci hmotnosti, potraviny pro speciální dietu pro sportovce, biopotraviny a alternativní potraviny. V roce 2011 firma zaměstnávala 1 100 lidí ve čtyřech specializovaných
výrobních závodech a obhospodařovala distribuční síť ve více než čtyřiceti zemích světa, včetně Japonska.


www.keyence/eu/PRCV5CZ

 

susenky1_611

Keyence Česká Republika
cz.keyence.com

Telefon: +420 222 191-483
Fax: +420 222 191-505
info.czech@keyence.eu

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU