800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis stroje PeTeWe PFS-30CNC
Otočná část
Výroba dle přílohy
Nosné rameno
Výroba připínáčků
5 nejnovějších nabídek
Sáček pro balení potravin 390×390+0+0
Sáček/pytel pro průmyslové využití
Taška
SAVA
INWORK P-S-V

Výstava Josefa Šímy v Grund Resort Golf&Ski v Mladých Bukách nabídne také obrazy ze sbírky Ing. Štorcha, dědice zakladatele nakladatelství Aventinum

02/12/2013

Krkonošský designový hotel Grund Resort Golf&Ski v Mladých Bukách nabízí široké veřejnosti další lahůdku z dvoudenních výstav velkých českých výtvarníků – obrazy světově uznávaného rodáka z nedaleké Jaroměře, Josefa Šímy. Vystavena budou také díla ze sbírky Ing. Otakara Štorcha ml., dědice zakladatele prvorepublikového nakladatelství Aventinum, a mezi nimi kresby, které ilustrovaly knihy nakladatele Otakara Štorcha-Mariena.

„Návštěvníci se mohou těšit na díla ze soukromých sbírek a perličkou budou ženské akty malované tušovou technikou a několik unikátních olejů z autorova vrcholného období,“ láká na výstavu její pořadatel Jiří Grund.

Vernisáž pro zvané proběhne v pátek 29. 11., veřejnost pak může výstavu shlédnout v sobotu 30. 11. od 9 do 18 hodin. Vstup na výstavu, kterou pořádá hotel ve spolupráci s galerií Zdeněk Sklenář, je zdarma. Pro mnoho návštěvníků to určitě nebude první návštěva výstavy, protože v předchozích letech mohli shlédnout díla Františka Kupky, Josefa Čapka, Bohuslava Reynka a Karla Malicha.

 

O hotelu Grund Resort Golf&Ski
4. září 2009 se v Mladých Bukách otevřel Grund Resort Golf&Ski, projekt rodinné společnosti Grund, která v obci úspěšně podniká již od roku 1990. Na místě, kde dosud stálo 9jamkové hřiště, se nově pod hlavičkou Grund Resort Golf&Ski otevřelo 18jamkové hřiště a 4hvězdičkový hotel s relaxační zónou a restaurací. Součástí Resortu je i lyžařský areál. Grund Resort Golf&Ski je členem sítě Asten Hotels.

O Galerii Zdeněk Sklenář

Galerie Zdeněk Sklenář se zrodila v polovině devadesátých let ve východočeském městě Litomyšl a nese jméno svého zakladatele a majitele Zdeňka Sklenáře, synovce a jmenovce jednoho z nejlepších českých malířů XX. století. V roce 1999 rozšířila Galerie Zdeněk Sklenář svou činnost rovněž do Prahy na Smetanovo nábřeží. Osud galeristu přivedl jen pár domovních bloků od místa, kde si malíř Zdeněk Sklenář půl století před ním pronajal svůj první pražský atelier. Galerie se po celou dobu své existence systematicky věnuje prezentaci českého umění u nás i v zahraničí. Zdeněk Sklenář usiluje o vytvoření silné české galerie prezentující u nás i v zahraničí nejvýznamnější hodnoty českého umění. Rozsah autorů, jimž se galerie věnuje, sahá od konce 19. století až po současnou mladou generaci. Při výběru autorů i děl klade Zdeněk Sklenář důraz na kvalitu a výjimečnost.

Činnost galerie se neomezuje pouze na obchodní a výstavní činnost, ale zahrnuje také vydavatelské a nakladatelské aktivity. Vydává grafická alba a listy předních českých výtvarníků, ale také publikace – monografie a katalogy.

Kontakty pro média
Michal Hoblík ASPEN.PR
e-mail:
michal.hoblik@aspen.pr
tel.: 774 225 155

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU