800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Konektory
Lokální oprava střechy
Dýchací přístroje
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
Barevné kovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Vštřikovací HDPE drť
Drť HDPE PE 500
Převodník pro termoelektrické snímače typu K, J, S, B, L
Převodník pro odporové vysílače s proudovým výstupem 4 - 20 mA

Zahradní nábytek má být odolný

07/05/2013

 

Nabídka zahradního nábytku je pestrá a při jeho nákupu hraje hlavní roli cena. Nezapomínáme ale ani na jeho kvalitu a odolnost. U levných židlí a stolků se totiž může stát, že příští sezónu už neposlouží.

Chceme-li, aby venkovní nábytek vydržel roky, investujeme raději do kvality. Ta nemusí být vždy drahá, zvláště když využijeme předsezónních prodejů a různých slevových akcí.

Jaký a kam s ním

Prostor bez zastřešení vyžaduje od nábytku odolnost proti slunečnímu žáru a dešti. Na otevřeném místě vydrží bez problémů umělý ratan, plastový, nerezový a hliníkový nábytek. Naproti tomu zakrytá terasa skýtá úkryt pro nábytek doplněný textiliemi nebo vyrobený z choulostivého neošetřeného dřeva.

Promyslíme, kam uložíme nábytek po sezóně. Majitelé prostorných zimních zahrad, garáží nebo zahradních domků mají vyhráno. V případě, že náš nábytek bude muset zůstat přes zimu venku, zvolíme odolný materiál, který zvládne střídání teplot, kruté mrazy a postačí mu překrytí plachtou.

Dále záleží na typu terénu. Např. tenké kovové nohy židle se budou bořit do měkké hlíny trávníku. Drobné nohy také zapadají do širokých spár dlažby nebo mezer mezi prkny.

Sledujeme využití nábytku. Máme-li v úmyslu zařídit na terase sezónní obývací pokoj k relaxaci, zvolíme jiný typ nábytku, než když se rozhodneme pro hromadnější stolování a případné grilování. V prvním případě volíme pohovky, pohodlná měkká křesla, třeba i polohovatelná. Ve druhém případě pak bytelný větší stůl, více pevných židlí s pohodlným sedacím materiálem. Vybírat můžeme i z nabídky zahradních houpaček, lehkých přenositelných altánků, z doplňků, jako jsou slunečníky a servírovací stolky s kolečky.

zidle_400_02

Plast odolá slunci i dětským hrám. Skládací, snadno omyvatelná, recyklovatelná plastová židle stojí od 3300 Kč.

FOTO: Flux

Lehký, bezúdržbový

Nabídka hliníkového zahradního nábytku, o který se nemusíme téměř starat, je široká zejména v posledních letech.

Nábytek je velmi lehký, nepodléhá korozi, dlouho vydrží a hned tak se na slunečním žáru nezahřeje. Hliníkovou konstrukci doprovází výplet z umělé textilie v různých barvách. Původní šedý vzhled může být oživen područkami ze dřeva nebo opatřenými textilem.

zidle1_400_01

Kovový nábytek Sacramento z ocelové síťoviny s práškovou úpravou, která zabraňuje rozpálení materiálu na slunci. Stohovatelná židle od 899 Kč, stůl za 2599 Kč.

FOTO: OBI

Při výběru plastového nábytku dbáme na jeho odolnost proti slunečnímu žáru. Počítáme s tím, že levnější produkty brzy ztratí tvar. Zejména nekvalitním židlím se často deformuje sedák a odírají nohy zespodu. Vybíráme proto kvalitní tvrzený plast, tzv. masivní.

Výhodou plastového zahradního nábytku je lehkost. Nabízí širokou škálu tvarů a barev. Umělý ratan nahrazuje přírodní ratanový zahradní nábytek. Na rozdíl od něho nepraská a nezatrhává oblečení. Má lehkou, pevnou hliníkovou konstrukci a plášť, dá se snadno přenášet. Vyžaduje minimální údržbu, hodí se do exteriéru i interiéru. Venku vydrží celoročně, před mrazem ho ale chráníme plachtou.

 

Více informací k článku najdete zde

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU