800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Nákup ručního nářadí
Jímka
Plechy
Peletky
Svářečka
5 nejnovějších nabídek
Manipulátory a robotizovaná pracoviště
Zařízení pro svařování plastů a kovů
Osvětlení markýzy HELLA nightlight
Markýzy CLEO 5530
Kabelové vlečky

Zařízení i systém pro EET si je třeba dobře promyslet!

26/07/2016

 

Na trhu se s přibližujícím termínem objevuje stále více systémů a aplikací, které slibují, že podnikatelům s problémem pomohou. S pořízením nějaké aplikace i zařízení pro svoji provozovnu by se ale neměl majitel firmy rozhodně unáhlit. Ačkoli může být zvolený systém na papíře funkční a teoreticky všechny požadavky splňovat, praxe může být jiná. Přinést úskalí a dokonce i finanční ztráty. Nebo nutnost si po velmi krátké době pořídit zařízení nové, protože se jeho zařízení ukáže nefunkční.

Prvním důležitým rozhodnutím bude to, jaký podkladní systém si pro danou provozovnu pořídit. Zde se jistě vyplatí zvolit systém renomovaného dodavatele, který zaručí jeho dostatečnou stabilitu a funkčnost, zajistí zákaznickou podporu, potřebné aktualizace a školení v praxi pro zaměstnance. Ale ani to nemusí stačit. „Náš pokladní systém PEXESO určený pro zařízení android nebo IOS služby zajistí. Ale zároveň zákazníky upozorňujeme, že je třeba pečlivě volit zařízení, na které ho budou instalovat,“ upozornil ředitel společnosti Awis Petr Havelka.

Teoreticky lze takový systém nainstalovat na téměř každý mobilní telefon nebo tablet. Jestli ho zvládne ale bude záležet nejen na jeho specifikacích jako je typ procesoru, velikost operační paměti nebo rychlost připojení k internetu. „Uživatel si musí velký pozor dát na odolnost zařízení a to, jak silný a náročný provoz bude muset zvládnout. Tedy kolik položek za hodinu, případně za den do něho bude obsluha podniku zadávat a za jakých provozních podmínek. Ty mohou mít na funkčnost celého systému značný vliv,“ vysvětlila Soňa Zvelebilová, obchodní ředitelka společnosti Codeware, která patří k předním dodavatelům hardware pokladních systémů v Česku již vice než 20 let.

Na rozhodnutí o vhodném systému zbývají sice ještě teoreticky více než čtyři měsíce, ale v praxi je doba mnohem kratší. Krok je třeba si rozmyslet v několika příštích týdnech. Aby byl čas vše si pořídit, nainstalovat, ozkoušet a proškolit personál, který s ním bude pracovat. Ovšem důležité je rozhodnout se nejen rychle, ale i správně. Nejlepším řešením bude spolehnout se na ověřené dodavatele, kteří mají letité zkušenosti z českého trhu a jsou schopni doložit pozitivní reference od svých zákazníků a zároveň jsou certifikovanými partnery světových hráčů. Cestou do pekel by naopak bylo pořídit si levné nekvalitní zařízení z pochybného zdroje. Jejich dodavatelé jen stěží nabídnou nepřetržitý a rychlý servis na celém území Česka. Nekvalitní zařízení se může v silném provozu restaurace snadno rozbít. A to znamená jediné - velké problémy s úřady a hrozbu vysokých pokut za neplnění zákonem daných povinností.

 

CODEWARE, s.r.o.

aromírova 484/37

Praha 2

128 00

Česká republika

 

Tel.:+420 222 562 444

E-mail: codeware@codeware.cz

Internet: www.codeware.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU