800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Rekonstrukce fasády a oplocení
Plastový materiál
Částečná rekonstrukce bytu
Rekonstrukce mostu
Oprava střechy objektu
5 nejnovějších nabídek
Komíny TUMA s nejlepším poměrem ceny a kvality
Komíny TUMA s najlepším pomerom ceny a kvality
Frézka konzolová FGH 32
Frézka nástrojařská FUW 315/ III
MAHO 1000 Frézka nástrojářská

Zasklení pergoly - hit letošního léta

18/06/2013

zenit_logo_180_02

Přestože se počasí teprve nedávno umoudřilo a před pár dny konečně ustaly vydatné deště, již nyní slunce ukazuje, jak umí být ostré a štiplavé. Proto dost možná mnozí z vás uvažují o zastřešení  pergoly, které výrazně zvýší komfort odpočinku; nejen že i v dešti budete moci sedět a popíjet své oblíbené kafíčko, ale zároveň Vás střecha ochrání před slunečními paprsky.

Volba materiálu na zastřešení není zcela jednoduchá, nabízí se varianty dřevo (zcela nepropustná krytina) nebo některé druhy plastů, které Vás spolehlivě ochrání před deštěm, a dále dle zvolené varianty zabarvení či provedení utlumí množství slunečních paprsků, které skrz zastřešení pronikne. Vybírat můžete např. z nabídky firmy Zenit – jednoho z největších prodejců plastových materiálů na zastřešení v ČR.

Pokud máte pergolu klasické skladby, tzn. podélné trámky či fošny a na nich latě, je ideální zvolit trapézové desky z polykarbonátu. Tyto desky jsou totiž díky svému tvaru pevné v příčném směru, a podélnou pevnost jim dodá konstrukce vaší pergoly. Zvolit si můžete barvu čirou nebo hnědou, k dispozici je dále povrch hladký nebo s krupičkou. Krupička na povrchu láme sluneční paprsky, čímž ještě více zpříjemňuje pobyt pod tímto prosklením. Dalším možným materiálem jsou komůrkové polykarbonátové desky Click, které se zaklapávají jedna do druhé. To nejenže velmi usnadňuje montáž, zároveň se však docílí celistvé plochy, na které neruší žádné šrouby apod.

 

2525_202

 

Pro milovníky designu je navíc možné využít montážního příslušenství v barvách dřeva, které pergolu velmi příjemně doplní…

 

33333_356

 

Pokud o výstavbě pergoly teprve uvažujete a více se vám líbí klasické komůrkové polykarbonátové desky, jejichž škála je opravdu široká (různé tloušťky, barvy i rozměry), pak se nejprve informujte, jak má správně vypadat nosná konstrukce. Ta je pro volbu komůrkových desek z polykarbonátu velmi důležitá.

U komůrkových desek máte totiž mimo barevných variant čirá a hnědá navíc také volbu barvy bílé, příp. teploreflexní barvy IQ Relax. Tato speciální barva odráží až 60% tepelné složky slunečního záření, a je tak vhodná na prosklení jižně orientovaných staveb. Cena Vás i přes funkčnost a spolehlivost této inteligentní barvy nepoloží – je totiž pouze o 10% dražší, než základní čiré provedení.

Polykarbonát je tedy rozhodně vhodný materiál na zastřešení pergoly, je však nutné dodržet doporučené montážní zásady (UV filtrem proti slunci, správný podkladní rošt…). Odborníci z firmy Zenit Vám rádi poradí se všemi potřebnými detaily a doporučí, která z desek je pro Vás nejvhodnější. Můžete zároveň využít akční nabídky, kterých Zenit pro své zákazníky v průběhu roku připravuje hned několik.

Zenit na konci loňského roku spustil novou verzi svého e-shopu, kde rozšířil nabídku sortimentu pro zastřešení pergol, a navíc je tento e-shop ojedinělý možnostmi filtrování. Při nákupu nad 10.000,- Kč bez DPH navíc očekávejte bonus v podobě dopravy zdarma.

Pokud si stále nevíte rady, který materiál použít, můžete navštívit stránku Pergoly na Facebooku

 

Zenit, spol. s r.o.

P.O.Box 88, Radlická 138
Praha 5
150 21
Česká republika

Kontaktní údaje

Tel.: +420 234 707 011
Fax: +420 234 707 080
E-mail:
Internet:

Eshop

http://firmy.industry-eu.cz/zenit-spol-s-ro

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU