800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Zateplit střechu zvládnete sami

12/02/2013

Zateplení střechy svépomocí není žádná věda. Přinášíme jednoduchý návod krok po kroku a tip na izolaci, se kterou jde práce od ruky.

Je opakováním mnohokrát vyřčeného, že nezateplená střecha je kritickým místem z pohledu tepelných ztrát domu. Dokáže jí uniknout až třicet procent veškerého tepla. Pokud chcete pod střechou zřídit obytné podkroví, bez kvalitní izolace se neobejdete, a pokud jste alespoň trochu šikovní, zvládnete ji zateplit svépomocí.

Jako nejčastější materiál pro zateplení šikmé střechy se dnes používá skelná minerální izolace. Její vlastnosti nejlépe vyhovují střešní konstrukci, je tvárná a tak je možné ji ideálně přizpůsobit trámové konstrukci. Dnes se doporučuje provést zateplení mezi krokve v kombinaci s další vrstvou pod krokvemi, která překryje spáry a eliminuje tak teplené mosty. Podívejte se na možnosti a ucelenou nabídku pro zateplení šikmé střechy.

Někteří kutilové a stavebníci mluví o práci s minerální izolací jako o jedné z nejméně příjemných činností. Jejich hlavní výhrady se týkají prašnosti a s ním spojeným nepříjemným kousáním. Práci komplikuje také nutnost „drátkovat“ izolaci mezi krokvemi, tedy přichytávat ji během aplikace drátkem nebo provázkem. Pokud se chystáte zateplovat střechu vlastními silami, určitě na výše uvedené nezapomeňte. Určitě pak budete na tento počin vzpomínat daleko radostněji. Nabízíme jednoduchý návod, jak zateplit střechu svépomocí.

Pokud se zeptáte na izolaci samotných řemeslníků, pro které je práce se skelnou izolací denním chlebem, dozajista vám potvrdí, že nejlépe se jim pracuje s hnědou minerální izolací od Knauf Insulation. Ta je totiž vyráběna pomocí ECOSE Technology, unikátní technologie, kdy je ve skelné minerální izolaci použito pojivo na přírodní bázi na místo formaldehydové pryskyřice. Tato izolace nejen, že jako jediná neobsahuje formaldehyd, fenoly, akryláty, barviva a další látky ropného původu, ale je příjemnější na dotyk, lépe se řeže a méně práší. Izolace s ECOSE Technology má také vyšší tuhost a tak ji při dodržení správného postupu není třeba dodatečně kotvit mezi krokvemi a celé zateplení se výrazně urychlí.

Naši obchodní zástupci jsou připraveni vám doporučit vybrané prodejce minerální izolace s ECOSE Technology ve vašem okolí.

 

strecha_600

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU