800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

Zetor za první 3 čtvrtletí hlásí zisk před zdaněním 216 miliónů korun

13/11/2012

 

Úspěšné třetí čtvrtletí má za sebou skupina Zetor, tradiční výrobce traktorové techniky. Zveřejněný konsolidovaný hospodářský výsledek před zdaněním činil za prvních 9 měsíců tohoto roku 216 miliónů Kč. Ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku, kdy bylo dosaženo 80 miliónů Kč, se jedná o více než 2,5 násobek. Společnost tak nadále pokračuje v trendu zlepšujících se hospodářských výsledků.

„Tak jako v prvním pololetí tohoto roku zůstává i nadále hlavním zdrojem našeho zisku vyšší počet prodaných traktorů v kombinaci s příznivým modelovým mixem, tedy vyšším podílem prodejů v segmentu těžších traktorů, řekl Petr Veselý, finanční ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

„Konsolidované tržby ZETOR TRACTORS a.s. a jeho dceřiných distributorských společností v zahraničí za prvních 9 měsíců tohoto roku meziročně vzrostly o více než 700 miliónů Kč, tedy o 30 %. Navíc díky prodejům traktorů vyšších výkonových řad s vyšší přidanou hodnotou pro zákazníka, včetně naší hlavní letošní produktové novinky Forterry HSX, se nám podařilo zdvojnásobit čistou ziskovou marži na hodnotu přesahující 6 %,“ doplňuje Veselý.

Růst tržeb a marží se zároveň pozitivně projevil i v tvorbě cash flow z provozní činnosti, kdy Zetor v ukazateli EBITDA dosáhl úrovně přes 360 milionů Kč, což je cca o 130 milionů korun více než v loňském roce.

„I přes tradičně nižší prodeje a výrobu v posledních měsících roku očekáváme, že konsolidovaný hospodářský výsledek před zdaněním za účetní období roku 2012 přesáhne hodnotu 250 miliónů Kč,“ uzavírá Veselý.

 

 

zetor_390

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU