800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
5 ks výstavních stojanů
Nákup mycího vysokotlakého zařízení pro potravinářský průmysl
Oprava vnitřních omítek
Dodávka kancelářských a hygienických potřeb
Střešní krytina
5 nejnovějších nabídek
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
VYSAVAČOVÉ MOTORY (agregát)
Obrobna
Konstrukce 2D/3D modelů
Nástroje - Magnety

Poradna - Plasty

Plasty neboli plastické hmoty jsou syntetické nebo polysyntetické polymerní materiály a vyznačují se tepelnou odolností, tvrdostí a pružností. Mnohé z nich jsou tvarovatelné a jejich velkou výhodou je dobrá zpracovatelnost energeticky málo náročnými technologiemi, které jsou vhodné pro masovou výrobu. S plasty je spojena celá řada materiálů – reaktoplasty, termoplasty, recyklované směsi, polyuretany, sklolamináty a mnohé další. Stroje a zařízení pro plastikářský a gumárenský průmysl jsou zásadním činitelem pro výrobu plastů, zahrnující lisy, drtiče, stroje na svařování plastů, sušící zařízení, válcovací stroje či díly a příslušenství ke strojům. Výroba a zpracování plastů s sebou nese nepřeberné množství služeb a technologií od drcení, lepení, obrábění, odlévání přes válcování, vyfukování a vstřikování. V případě poruchy strojů nebo jiných komplikací a požadavků jsou k dispozici opravy a repase strojů či inženýrské a projekční služby (CAD, CAM). Nezbytná je také měřící, řídící a přístrojová technika, jako jsou přístroje pro laboratoře, provozy nebo projekční kanceláře. Pro bezpečnost práce jsou nepostradatelné ochranné pracovní prostředky (ochranná pracovní obuv a oděvy) a hygiena. Zlepšení úrovně v této oblasti napomáhá výzkum, vývoj, aplikační řešení, výstavy, veletrhy, konference či odborné časopisy. Hlavním cílem je především informovat obyvatelstvo o recyklovatelnosti plastů, jejich vlastnostech a využití ve všech průmyslových odvětvích.

Dotazy do poradny můžete zasílat na email poradna@industry-eu.cz

05/02/2015
Ivo Dundáček

Recyklace plastu

Dobrý den, chtěli bychom založit menší firmu na recyklaci plastů a sháníme někoho kdo by nám poradil s dotacemi a vybavením.

Odpověď:

Dotace lze čerpat pouze pro firmy s min. 2 roky podnikatelské historie. Cca během května budou uveřejněné dotační výzvy, které budou financovat nákup technologií. Dotace se pohybuje mezi 25-45%.
 
Industry EU

22/11/2014
Pavel Ř.

škodlivost PA 6

Dobrý den chtěl by se zeptat na škodlivosti vdechovaných výparů při svařování polyamidu PA 6.Děkuji.

Odpověď:

2. Svařování polyamidu

Polyamidová vlákna (mezinárodní zkratka: PA) jsou to vlákna z lineárních makromolekul, v jejichž řetězcích se opakují funkční amidové skupiny (Karbonylová skupina).Polyamid (PA) má vysokou pevnost a odolnost proti otěru, je chemicky odolný a dobře absorbuje vibrace. Dva základní typy jsou extrudovaný a litý. Litý je tužší, s větší odolností proti otěru a nižší nasákavostí. PA se vyrábí v různých modifikacích – PA 6, PA 6.6, PA 11, PA 12, které mohou mít ještě různá plniva pro vylepšení zejména kluzných vlastností. Snáší provozní teploty od –40 do +100 °C.  PA 6 je univerzální plast pro konstrukci a údržbu strojů.

Vlastnosti

·                          vysoká pevnost za sucha i za mokra

·                          vysoká odolnost v oděru

·                          vysoká pružnost

·                          možnost trvalého plisování

·                          vysoká biologická odolnost

·                          stálost vůči chemickým činidlům, hlavně alkáliím

·                          nízká specifická váha, velký specifický objem

·                          velmi snadné udržování (praní, sušení)

·                          nízká hygroskopičnost (zeslabuje se použitím směsi PAD/CE)

·                          nepříjemný studený omak hladkého hedvábí (odstraňuje se tvarováním vlákna)

·                          vznik statické elektřiny při výrobě i použití (ruší se antistatickými preparacemi)

·                          velmi dobrá barvitelnost závisí na typu vlákna

 

Výchozí materiál pro všechny druhy PA je ropa, ze které vznikají chemickým procesem základní suroviny. S výrobou se započalo v roce 1939. V roce 2009 se ve světě vyrobilo 3,5 milionů tun polyamidových vláken (více než 90% jako filamenty), z toho asi 600 tisíc tun v Evropě. Z celkové produkce připadalo 68 % na PA 6, 30 % na PA 66 a 2 % na aramidy a ostatní druhy polyamidů.

 

Svařování patří mezi pracovní činnost, u které se vyskytuje zvýšené riziko ohrožení zdraví, proto existují speciální ochranné pomůcky a metody, které se snaží tato rizika minimalizovat nebo zcela odstranit.

Při svařování je třeba pracovníka (svářeče) chránit před:

·                           úrazem elektrickým proudem

·                           popálením

·                           rozstřikem kovů a strusky

·                           nadýcháním zplodin ze sváření

·                           zářením

 

Jaká jsou rizika ohrožení zdraví při sváření
Mezi hlavní rizika ohrožení zdraví při svařování patří:

·                           ultrafialové a infračervené záření, která způsobují popálení sítnice a ožehnutí rohovky

·                           výpary, aerosoly, dýmy ze svařování – obsahují škodlivé látky a mohou způsobit bolesti hlavy, v krku nebo zvýšenou únavu

·                           popáleniny – jsou způsobeny rozstřikem rozžhaveného kovu z tavné lázně

·                           hlučnost – vysoká hlučnost je závislá na metodách svařování

 

Jakými ochrannými pracovními pomůckami se při svařování chránit
Před různými výpary, aerosoly a dýmy je nutné chránit zaměstnance na pracovišti odsávacím zařízením, osobní filtrací nebo přívodem čerstvého (filtrovaného) vzduchu do svářečské kukly.

Existují dva typy ochrany před parami, statické a mobilní. Statické systémy, které jsou zabudované v dílnách a výrobních provozech, kde je odvětrávání zajištěno filtrační odsávací jednotkou (s mechanickou i chemickou filtrací.) a systémem potrubí a flexibilních odsávacích ramen přímo nad pracovištěm, kde se svařuje. Mobilní osobní filtrační jednotky jsou váhově a rozměrově přizpůsobeny tak, aby se s nimi svářeč mohl volně pohybovat, např. připevněním na záda svářeče. Vzduch je v takových filtračních jednotkách přečištěn a poté hadicí vháněn do svářecí kukly, kde vytlačuje kovovými párami znečištěný vzduch.

Další podrobnosti upravuje legislativa BOZP.


Bc. Kateřina Březová
EKOPORADENSTVÍ

 

 

09/09/2014
Švob

lepení zakrývací plachty

Dobrý den, mám zakrývací plachtu na bazen z polyethylenu a je natržená. Prosím o radu jaké lepidlo použít na zalepení. Děkuji.

Odpověď:

Musela bych vědět o jaké natržení jde, kvalitní lepidlo je na vnitřní plachty, které je voděodolné. Doporučili bychom opravu v šicí dílně, ale poštovným by se Vám to prodražilo. Zákazník si pak nechá našít dekorativní záplatu, např. květinku apod. Pokud
byste měli zájem o novou plachtu či její opravdu, obraťte se např. na firmu Arnak, kontakty níže a v příloze i nabídka. 
Nebo zkuste univerzální textilní lepící pásku z polyethylenu, odkaz je zde:http://www.landsmann.cz/den-braven-b802te-univerzalni-americka-textilni-lepici-paska-50mm-delka-50m-stribrna_d27278.html

Zobrazeno 1 - 3 z celkem 3 záznamů
Strana: 1
Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU