banner
5 nejnovějších poptávek
Soustružení dílů
Malířské práce
Obrábění dílů
Poptáváme vložky hadicového ventilu
CNC obrábění dílů
5 nejnovějších nabídek
ASV 7-SET - „Kapesní“ akumulátorový šroubovák
Frekvenční měnič GD10-1R5G-S2-B; 1x230VAC; 1,5kW/ výstup 7,5A, 3x230VAC
Proces galvanického zinkování a následná pasivace povrchu
CNC obrábění
Zařízení BPS-12.250AV-DC-v17 pro odporové svařování rovinných svařenců

Poradna - Auto

Automobilové služby jsou v dnešní době něčím, bez čeho se většina lidí neobejde. Zahrnují širokou škálu služeb, kterých mohou využívat nejen vlastníci osobních vozidel, ale také rozmanité společnosti. Pro samotné získání řidičského průkazu se stačí obrátit na příslušnou autoškolu a začít s kurzy. Díky autobazarům je možné zakoupit či prodat automobil jakéhokoliv druhu, v případě nedostatku finančních prostředků jsou k dispozici půjčovny automobilů. Pohonné hmoty umožňují cestovat i do vzdálených destinací a nastane-li nějaká neočekávaná komplikace, přichází na řadu asistenční služby, které zahrnují například odtah, zajištění či uschování vozidla. Autodoprava a transport se týkají nejen autodopravy osob a nákladní autodopravy, ale i přepravy pohonných hmot, nebezpečných věcí nebo spedičních služeb. Užívání automobilových vozidel vyžaduje i používání provozních kapalin, mezi které se řadí kapaliny do chlazení, ostřikovačů, oleje a mazadla. Pro ty, kdo chtějí pro své vozidlo to nejlepší, jsou v nabídce různé finanční služby, které se týkají mimo jiné i pojištění nebo úvěrů na nákup. Pracovní a ochranné prostředky zajistí pohodlí a bezpečnost při práci. Pro fanoušky vozidel jsou k dispozici různá vylepšení v podobě tuningu a autopříslušenství, zahrnující doplňky interiérů, navigační zařízení či audiotechniku, anebo odborná literatura a časopisy. V případě využívání vozů pro reklamní účely je možné si vybrat různé polepy a potisky, díky nimž bude vozidlo ještě více vynikat. Služby v dopravě poskytnou komfort a pomoc v podobě stěhování, technických kontrol či přihlašování vozidel. Při jakýchkoliv poruchách je možnost navštívit nejbližší autoservis či využít nabídek různých firem k nákupu dílů a součástí vozidel, jako jsou například akumulátory, podvozky, pneumatiky či motory.

Dotazy do poradny můžete zasílat na email poradna@industry-eu.cz

J. Navrátil

Napodobeniny originál pneumatik

Dobrý den, občas se hovoří a píše o různých falzifikátech, zejména zahraničního původu - včetně třeba malých motocyklů BLATA. Rád bych se Vás dotázal na to, jestli se v ČR objevily také napodobeniny pneumatik. Konkrétně by mě zajímaly GOOD YEAR - ULTRA GRIP 7 - 195/65/R15 T91. Děkuji Vám za odpověď, případně za tip na to, kam se jinam s dotazem obrátit. Přeji Vám pěkný den, s pozdravem, J. Navrátil

Odpověď:

Padělá, přesněji řečeno napodobuje a kopíruje se téměř všechno. Začalo to oblečením, cigaretami a alkoholem a nyní můžete v klidu koupit čínský mobil, který jako by z oka vypadl iPhonu, nebo čínský vůz, který se nápadně podobá BMW X5. Vše přitom za nesrovnatelně nižší cenu. Rájem pro trh s padělky a napodobeninami je zejména Čína, kde žije přes 1,3 miliardy lidí, tedy zhruba pětina světové populace. Jde nejen o obrovské odbytiště pro padělky, ale také o jejich masivní výrobnu, která svými produkty zaplavuje i trhy ostatních zemí, zejména Ruska nebo Indie. Stále častěji ale napodobeniny míří i do západních zemí.

Trh s pneumatikami, jako i jiná odvětví, zaplavily levné produkty „Made in China“. Těmto plášťům se ale raději vyhněte. Mají totiž jedinou výhodu: jejich koupí ušetříte řádově několik stovek korun.  Vyplatí se připlatit - při testech jízdních a bezpečnostních vlastností se levné pneumatiky pravidelně umisťují na posledních místech žebříčků. Zdaleka nedosahují kvalit svých dražších konkurentů. Některé organizace se ani neobtěžují čínské pneumatiky testovat. Dosavadní výsledky napovídají, že takové srovnání nemá smysl.

Některé levné zimní pneumatiky vyrobené v Číně, které jsou k dostání na tuzemském trhu, mají špatné jízdní vlastnosti a mohou být například při jízdě na mokré vozovce nebezpečné. Vyplývá to ze zkoušek zimních pneumatik, jejichž výsledky zveřejnil v říjnovém vydání roku 2016 spotřebitelský časopis Test. Cenový rozdíl mezi prémiovou pneumatikou osvědčeného výrobce a levným dovozem z Číny může činit i méně než 500 Kč. V porovnání s minulými léty se odborníci shodují, že se čínská produkce zlepšuje, nicméně i nadále je to velká bída. Producenti pneumatik z Číny zkrátka nemají standardy nastavené tak vysoko jako výrobci ze západního světa. V Česku mají největší zastoupení značky jako Barum, Continental nebo Michelin. Tam, kde tyto pláště zastaví, nemá čínské obutí plně dobržděno. V krizové situaci je pak nehoda nasnadě. 

Jelikož se prodávají na stránkách obchodníků za bezkonkurenční ceny, mohou čínské pneumatiky přitahovat spotřebitele, který hledá nákup za dobrou cenu, přestože neodolávají při zkouškách srovnávacích testů. Zejména pokud jde o vlastnosti na mokré vozovce. Je nemožné přesně spočítat čínské značky pneumatik dovážených do Evropy. Mělo by jich být přes 300, podle našich odborníků. LingLong, WanLi, Blackstone, Goodride nebo Infinity patří mezi ty nejznámější. Ale každý měsíc se objevují další…

Mezi nejznámější značky patří pneumatiky Goodride, Chaoyang, Yartu, CYT a WestLake, Sunny a Wanli, Fullrun, Fullway, Autogrip, Adereneza, Antyre a Versatyre. Na českém trhu se mohou objevit pak takové názvy značek, jako jsou např. Kenda KR-2 Komet, Nankang Toursport XR-611, Goodride R-VH 680 a Star Performer TNG HP, dále Sailun Terramax CVR, Federal Couragia XUV, Evergreen EH23, Syron Cross 1, Nankang NK Comfort NK-605, Star Performer SUV-1, Sonar SX-9, Delinte Thu.nder D7, Infinity Enviro, Goodride SA-37 Sport,...

 

Asijské pneumatiky pomalu ale jistě zaplavují evropské trhy, přičemž ani nemusí být na první pohled jasné, že se jedná o asijské výrobce. Ty totiž jako exportní názvy často využívají anglické názvy, které evokují evropský původ. Důvod je zřejmý, většina evropských řidičů dá přednost pneumatice značky Goodride, než Hangzhou Zhongce, přestože se jedná o jednu a tu samou značku.

Lidé by si měli dát pozor i na napodobeniny názvů značkového obutí, například firma Michelin vyrábí typ BF Goodrich a na čínských se vyskytuje téměř totožný název, ovšem bez označení BF.

 

Objevují se zprávy i o tom, že čínské pneumatiky v posledních letech jdou s kvalitou rapidně nahoru. U nás vcelku známé testy ADACu to moc nereflektují, ale tak detailně nákup pneumatik zkoumá málokdo, kdo nemá o auta aspoň základní zájem.

Při výběru vhodných pneumatik je tak dobré sledovat výsledky srovnávacích testů zveřejněných automobilovými časopisy nebo nezávislými orgány, jako je Adac (německý automobilový klub) nebo TÜV SÜD. Panel pneumatik nyní často obsahuje jednu nebo dvě čínské pneumatiky, které těžko snesou srovnání s ostatními pneumatikami. Stejně tak v posledním srovnávacím testu letních pneumatik pořádaném Adac

(https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2013_Sommerreifen_Test_185_60_R15.aspx?ComponentId=160383&SourcePageId=31821)

najdeme dva čínské výrobky v rozměru 185/60 R15 H: jedná se o modely Rotallia Radial F108 a Sailun Atrezzo SH402. Oba dva se pohybují ve spodní části hodnocení s velmi špatnými známkami za vlastnosti na mokré vozovce: delší brzdné dráhy, nízká odolnost vůči aquaplaningu… Jinak řečeno, tyto pneumatiky jsou za deště nebezpečné. Celkově vzato jsou vlastnosti spojené s bezpečností nedostatečné, ba zcela závadné. Jediná oblast, v níž čínské pneumatiky vynikají:  nízký valivý odpor, který jim umožňuje získat dobré známky za energetickou účinnost.

Závěr: nákup čínských pneumatik v současnosti představuje vážná rizika. Atraktivní cena by neměla nechat zapomenout časté závady těchto výrobků v oblasti bezpečnosti. 

 

Pneumatiky Goodyear jsou výsledkem více než 100 let inovací a špičkových technologií. Poskytují velmi vysokou úroveň výkonnosti a bezpečnosti. Kvalita, na kterou se můžete spolehnout: Letní, zimní i celoroční pneumatiky společnosti Goodyear byly za posledních 5 let testovány nezávislými evropskými časopisy se zaměřením na pneumatiky a dosáhly skvělých výsledků. To proto, že techničtí pracovníci společnosti Goodyear testují každý nový design pneumatiky s přihlédnutím k 50 výkonnostním kritériím.

Goodyear je průkopníkem v inovaci pneu. S ohledem k pokrokovým technologiím a s tím souvisejícím konstrukčním provedením pneu, se zvyšuje jejich účinnost a díky tomu stojí Goodyear v čele na trhu s pneumatikami. Pokud je pro vás důležitá bezpečnost v proměnných náladách počasí, aniž byste museli slevit z nároků na výkonnost, pak nehledejte dále...

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI PNEU GOODYEAR UG7:

  • Vaflové lamelování: optimální záběr pneu a přilnavost k vozovce zajišťuje vynikající vlastnosti na suchu, mokru a zároveň na sněhu a ledu
  • Zdvojené odvodové V drážky: směrové drážky pro průjezd sněhem, vysoký počet drážek v běhounu pro odvod rozbředlého sněhu a vody, hluboké hlavní drážky pro vysoký výkon pneu na mokru. Tyto vlastnosti zaručují výbornou odolnost pneu vůči aquaplaningu a zlepšenou ovladatelnost.
  • Výborný kontakt pneu s vozovkou i za mokra
  • Ekologická pneumatika: nízký obsah polyaromátů. Nízký valivý odpor pneu přináší sníženou spotřebu paliva

 

 

 

 

Bc. Kateřina Březová
EKOPORADENSTVÍ
IČ: 48710806

Kontakty:
Mobily: 607 522 100 / 604 113 145
E-maily:
brezova@tiscali.cz
brezova@ekoporadenstvi.ic.cz
Web: www.ekoporadenstvi.ic.cz

Zobrazeno 1 - 1 z celkem 1 záznamů
Strana: 1
Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU