banner
5 neuesten Anforderungen
Kovovýroba, zámečnické práce viz příloha
Povrchová úprava dílů
Dodávka hydraulické ruky s drápákem
Dodavatel dveří
Zhotovení stavebních a zednických prací v bytě
5 neuesten Angebote
Asynchronní třífázový elektromotor patkový B3 zapojení ( Y/D ) 400/690 V do trojúhelníku ( D )
Proces galvanického zinkování a následná pasivace povrchu
CNC obrábění
Zařízení BPS-12.250AV-DC-v17 pro odporové svařování rovinných svařenců
SUA 100P Těžký hrotový soustruh

Pečujte o hrob nejen na dušičky

24/10/2017

 

Památka zesnulých nebo také Dušičky. Tento svátek připadá na 2. listopadu. Prapůvod najdeme u keltů, přesto se slaví po celém světě, třebaže v různých podobách. I americký Halloween, u nás tak hromadně zatracovaný, má své kořeny pravděpodobně ve zvyku, kdy se v noci z 31.10. na 1.11. dávaly za okna svítilny, vydlabané z řepy či tuřínu, aby posvítili na cestu domů duším pozůstalých.

Dříve Dušičky provázelo mnoho zvyků a tradic. Peklo se pečivo pro pocestné či chudé, zapalovaly se ohně, které měly ohřát duše vystupující z hrobů, do lamp na hrobech se místo oleje dávalo máslo, aby si mohli ti, co opouštějí očistec, pomazali popáleniny od očistného ohně a mnoho dalších. Dnešní svátek zesnulých se většinou nese ve znamení návštěvy hřbitova, popř. zapálení svíčky doma, nákupem či výrobou věnců a samozřejmě vzpomínce na zemřelé.

HORSEMEN STONECARE

Na Dušičky také probíhá větší úklid samotného hrobu a jeho okolí. Přeci jen hřbitov v tuto dobu navštíví větší počet lidí, takže kromě pravidelného odstranění vyhořelých svíček, spadaného listí a odkvetlých květin také probíhá očista náhrobní desky i kamene. Kámen je celý rok vystaven povětrnostním podmínkám, udržet jej čistý je téměř nemožné. Pokud si již dáte tu práci a očistíte ho od mechu, usazené špíny a jiných nečistot, použijte přípravek, který kámen ochrání a přitom zachová jeho vzhled. Odpuzuje vodu a ulehčuje další údržbu.

Že přípravkům na ochranu kamene nevěříte? HORSEMEN StoneCare byl testovaný nejen v laboratořích, ale také při použití v praxi. Ve spolupráci s belgickým ministerstvem obrany proběhlo toto testování na 200 hrobech obětí první světové války v Iperu v Belgii. Výsledek můžete posoudit sami v našem videu. O přípravku se více dočtete na www.acolor.cz.

Náš tip

Chrizantémy již dávno nejsou jen smuteční květinou. Naopak. Je to jedna z mála rostlin, která na podzim může ozdobit i vaše okno, terasu nebo balkon. Pokud máte hrob zcela zakrytý a nelze květinu zasadit, hrob ozdobte chrizantémou v květináči. Můžete také zkusit vyrobit dušičkový věnec z chvojí a podzimních plodů. Kdo se nedostane častěji k hrobu, zvolí ozdoby umělé, které nebudou po odkvetení hyzdit poslední místo odpočinku našich blízkých. Vždy záleží na vkusu každého jedince, přesto se zdržte při výběru křiklavých barev i přílišného blýskavého zdobení.

 

ACOLOR s.r.o.

Semovická 498

Bystřice u Benešova

257 51

Česká republika

 

Tel.:+420 317 793 437

Fax: +420 317 729 160

E-mail: acolor@acolor.cz

Internet: www.acolor.cz

http://www.industry-eu.cz/firmy/acolor-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU