banner
5 nejnovějších poptávek
Světlé palety CP3
Olověné autobaterie s elektrolyty
Zakázková zámečnická výroba
Broušení
Povrchová úprava dílů
5 nejnovějších nabídek
Třífázový frekvenční měnič GD10-0R7G-S4-B GD10
AKCE!! Nejžádanější obálky nyní prodáváme za zvýhodněné ceny!!
PLASTOVÉ OBÁLKY PRO VAŠE ZÁSILKY, sáčky pro balení roušek
Balení pečiva do sáčků, ekologické sáčky
Prodej nadbytečného materiálu - PA6 GRILON PVS-25H 7021/31 GRAU

Poradna - Elektro

Elektrotechnika, jakožto specializovaný technický vědní obor, se zabývá výrobou, rozvodem a přeměnou elektrické energie v jiné druhy energie. Zahrnuje elektrické zdroje tepla, jako jsou kotle, zařízení pro ohřev, svařovací technika, tepelná čerpadla nebo snímače pro měření teplot. Nezbytná je také elektroinstalační technika nabízející zásuvky, vypínače, spínače, instalační krabice, rozvodky, kontakty, svorky a jiné. Radiokomunikační technika představuje antény, přijímače či satelitní zařízení. Díky velkému pokroku světelné techniky existují neomezené možnosti a nabízí se tak velký sortiment různých druhů žárovek, svítilen, světlometů, stmívačů a projektorů. Elektrotechnika poskytuje i celou škálu měřící a zkušební techniky, motorů, nářadí, strojů, zařízení a jiných pomůcek. Co se týče telekomunikační techniky, jsou k dispozici různé bezdrátové telekomunikační sítě, digitální média či mobilní telekomunikace. Všechny tyto produkty jsou k nalezení ve specializovaných internetových obchodech, které jsou zaměřeny na výpočetní a kancelářskou techniku, elektroinstalační materiál a elektroniku. K jednotlivým zařízením je možné si pořídit elektronické součástky nebo si v případě poškození zajistit opravu přístroje. Pro kompletní fungování elektrotechnických zařízení je na místě nákup kabelů a vodičů různých typů – ohnivzdorné kabely, kabelové svazky a spojky nebo i světlovodné telekomunikační kabely a příslušenství. Velmi oblíbenou technikou je technika obrazová a zvuková, zahrnuje totiž oblíbené hudební nástroje, mixážní pulty, televize, monitory či zvukovou techniku. Výjimkou není ani elektroinstalace, kancelářská a zabezpečovací technika. Za účelem her a zábavy, využívání operačních systémů, počítačů, organizérů či periferních zařízení své služby nabízí výpočetní technika.

Dotazy do poradny můžete zasílat na email poradna@industry-eu.cz

Ing. Karel Šimek

Problém s PC

Pracuji na počítači a stává se my že spadne celý počítač ( tak dvakrát za měsíc) a moje rozpracovaná práce je pryč.

Odpověď:

Tento problém by mohl nastávat poklesem přívodního napětí, pokud pracujete ve firmě, kde jsou umístěny velké stroje, při jejichž zapnutí dochází k velkému poklesu napětí. Toto se dá ošetřit zálohovaným zdrojem UPS, který při poklesu a strátě přívodního napětí okamžitě začne napájet tento přístroj ze záložního zdroje zhruba 20 minut. Po tuto dobu máte čas uložit vše do počítače a v klidu vypnout. Rád bych Vám také doporučil filtr síťového napětí, který se již dnes dělá přímo ve dvojzásuvkách a nebo také v prodlužovačkách. Pokud si tyto zařízení zakoupíte budete mít problém s nedokončenou prací vyřešen.

Radek

set top box

Dobry den mám dotaz jde připojit set top box s hdmi do graficke karty s hdmi na pc?Mám monitor s dvi výstupem a zvuk připojený k pc.koupil jsem si už dva usb tunery ale ani jeden nefunguje!monitor mám pripojeny do graficke karty pres dvi za odpověd predem děkuji

Odpověď:

Řešením by mohlo být zakoupení grafické karty s dalším grafickým výstupem (video cinch nebo S-VIDEO), které už by se daly k Vašemu set-top boxu připojit.

Pozor: U nových generací grafických karet již "staré" cinch /s-video vystřídaly konektory HDMI, které propojíte jen s podporovanými modely novějších televizorů.

Na Vašem set-top boxu je také USB konektor, tedy předpokládám že dokáže komunikovat s flash diskem a nejspíš i z něj přehrávat filmy. Nejjednodušší řešení je tedy nahrát film na flash disk a následně jej připojit k set-top boxu.

ODKAZ ZDE:http://technet.idnes.cz/jednoduchy-navod-jak-pripojit-pocitac-k-televizi-fb2-/hardware.aspx?c=A080801_101420_hardware_vse

Zobrazeno 1 - 2 z celkem 2 záznamů
Strana: 1
Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU