banner
5 nejnovějších poptávek
Povrchová úprava dílů
Dodavatel hutních materiálů
Kovovýroba + povrchová úprava
Zámečnické a svářečské práce
Vnitrostátní doprava do 3,5t
5 nejnovějších nabídek
Brusky hrotové - BU 16, výrobce TOS
Frézky nástrojářské - FN 32, výrobce TOS
Frézky nástrojářské - FNGP 40 CNC, výrobce INTOS
Soustruhy CNC - Masturn 50 CNC, výrobce MAS
Lisy hydraulické - P6381, výrobce Stanko SSSR

40 Years OHRA Regalanlagen GmbH v ČR – we will “rack” you!

12/02/2019

 

 

Firma OHRA se coby výrobce skladových a regálových systémů specializovala zejména na dlouhé a těžké skladované zboží. Dnes je lídrem na evropském trhu a specialistou na konzolové regály.

 

V roce 2019 slaví firma své 40. výročí pod mottem: „40 let OHRA – we will „rack“ you!“

Kořeny firmy sahají do 60. let minulého století, kdy její zakladatel Ottokar Hölscher doplnil obchodní zastoupení firmy s vysokozdvižnými vozíky o prodej externě vyráběných regálů. Krátce nato se firma pustila do výroby vlastních regálových systémů. K nim patřily též konzolové regály, které pokryly poptávku trhu po regálech určených ke skladování dlouhého zboží. OHRA si nechala patentovat samojistící zavěšovací konzoli, která dnes platí za normu pro všechny konzolové regálové systémy. Díky této inovaci lze změnit výšku polic konzolového regálu rychle a bez použití nářadí. Navíc je konzole při nárazech poddajná, což šetří regál, vozík a především zboží. V roce 1979 vyčlenil Ottokar Hölscher oddělení regálů do vlastní firmy. Tím se zrodila firma OHRA Regalanlagen GmbH.

V současné době jsou všechny nosné díly regálů od firmy OHRA, ať už těch paletových či konzolových, zhotoveny z plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů. To dovoluje vysoké nosnosti, při současném zachování štíhlé konstrukce. Zásluhou těchto výkonných regálových systémů se firma OHRA etablovala zvláště v odvětvích jako obchod se stavebními materiály nebo zpracování dřeva. „Kromě toho jsme už dávno nabízeli speciální řešení pro rozmanitá odvětví – i díky našemu bohatému programu příslušenství, jímž lze naše regály vybavit pro nejrůznější úkoly,“ zdůrazňuje Thomas Jerschkewitz, vedoucí prodeje ve firmě OHRA pro oblast Německo. Regálová řešení OHRA dnes proto nacházejí své uplatnění v operních domech stejně tak jako u prodejců opotřebovaných autodílů nebo v přístavištích (kvůli přezimování jacht). Firma OHRA umí vyhovět též trendu výstavby regálových hal a automatizovaných řešení díky tomu, že vlastní projektové oddělení dokáže držet krok i s většími stavebními výzvami. „Díky naší orientaci na zákazníka nabízíme oproti naší konkurenci rozhodující výhodu,“ říká Raymond Wolsey, vedoucí prodeje divize Export.

Budoucnost vidí firma OHRA optimisticky. Pokud by přece jen mělo znovu dojít k ochlazení ekonomiky, dívá se na to Dr. Andreas Hölscher, syn zakladatele firmy a dnes jednatel firmy OHRA, spíše optimisticky: „Díky naší pozici na trhu jsme z krize vzešli vždy o něco silnější. Trhy se pročistí, ale my stojíme na solidních základech.“

 

OHRA Regalanlagen GmbH v ČR

Mazourova 1

Brno

636 00

Česká republika

 

Tel.:+420 544 526 605

Mob.:+420 776 024 121

Fax: +420 544 526 605

E-mail: tichy@ohra.de

Internet: www.ohra.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/ohra-regalanlagen-gmbh-v-cr

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU