731 155 268
banner
5 nejnovějších poptávek
Forma/Odlitek plast
Instalatérské práce
Barevné kovy
Tisk 3D - RC car body 1:10 Drift RWD Chassis
Kukuřičná siláž
5 nejnovějších nabídek
Světlíky - Jehlany
MEPOLEN PP, svařovací drát
MEPOLEN PP-H, plné tyče extrudované
Hotové díly
Revizní technik elektrických zařízení E2/A - PROJEKT - praktický 6denní přípravný kurz ke zkouškám

40 Years OHRA Regalanlagen GmbH v ČR – we will “rack” you!

12/02/2019

 

 

Firma OHRA se coby výrobce skladových a regálových systémů specializovala zejména na dlouhé a těžké skladované zboží. Dnes je lídrem na evropském trhu a specialistou na konzolové regály.

 

V roce 2019 slaví firma své 40. výročí pod mottem: „40 let OHRA – we will „rack“ you!“

Kořeny firmy sahají do 60. let minulého století, kdy její zakladatel Ottokar Hölscher doplnil obchodní zastoupení firmy s vysokozdvižnými vozíky o prodej externě vyráběných regálů. Krátce nato se firma pustila do výroby vlastních regálových systémů. K nim patřily též konzolové regály, které pokryly poptávku trhu po regálech určených ke skladování dlouhého zboží. OHRA si nechala patentovat samojistící zavěšovací konzoli, která dnes platí za normu pro všechny konzolové regálové systémy. Díky této inovaci lze změnit výšku polic konzolového regálu rychle a bez použití nářadí. Navíc je konzole při nárazech poddajná, což šetří regál, vozík a především zboží. V roce 1979 vyčlenil Ottokar Hölscher oddělení regálů do vlastní firmy. Tím se zrodila firma OHRA Regalanlagen GmbH.

V současné době jsou všechny nosné díly regálů od firmy OHRA, ať už těch paletových či konzolových, zhotoveny z plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů. To dovoluje vysoké nosnosti, při současném zachování štíhlé konstrukce. Zásluhou těchto výkonných regálových systémů se firma OHRA etablovala zvláště v odvětvích jako obchod se stavebními materiály nebo zpracování dřeva. „Kromě toho jsme už dávno nabízeli speciální řešení pro rozmanitá odvětví – i díky našemu bohatému programu příslušenství, jímž lze naše regály vybavit pro nejrůznější úkoly,“ zdůrazňuje Thomas Jerschkewitz, vedoucí prodeje ve firmě OHRA pro oblast Německo. Regálová řešení OHRA dnes proto nacházejí své uplatnění v operních domech stejně tak jako u prodejců opotřebovaných autodílů nebo v přístavištích (kvůli přezimování jacht). Firma OHRA umí vyhovět též trendu výstavby regálových hal a automatizovaných řešení díky tomu, že vlastní projektové oddělení dokáže držet krok i s většími stavebními výzvami. „Díky naší orientaci na zákazníka nabízíme oproti naší konkurenci rozhodující výhodu,“ říká Raymond Wolsey, vedoucí prodeje divize Export.

Budoucnost vidí firma OHRA optimisticky. Pokud by přece jen mělo znovu dojít k ochlazení ekonomiky, dívá se na to Dr. Andreas Hölscher, syn zakladatele firmy a dnes jednatel firmy OHRA, spíše optimisticky: „Díky naší pozici na trhu jsme z krize vzešli vždy o něco silnější. Trhy se pročistí, ale my stojíme na solidních základech.“

 

OHRA Regalanlagen GmbH v ČR

Mazourova 1

Brno

636 00

Česká republika

 

Tel.:+420 544 526 605

Mob.:+420 776 024 121

Fax: +420 544 526 605

E-mail: tichy@ohra.de

Internet: www.ohra.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/ohra-regalanlagen-gmbh-v-cr

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU