banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Máme zájem o rekonstrukci krovu, montáž střešních latí, pokládka nové plechové střešní krytiny
Poptávka - Máme zájem o zateplení bytového domu, dotace
Poptávka - Bourací práce, instalace sanity, nové obklady, stavební a zednické práce v koupelně, práce na klíč
Poptávka - Elektroinstalatérské práce v bytě, elektroinstalace
Poptávka - Mám zájem o renovaci oken
5 nejnovějších nabídek
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 42S
Nábytek, židle, vybavení interiéru do 10ti dní
Použité oktabíny k prodeji
Plastové přepravní boxy
Váš tryskací stroj nepracuje správně?

Autonomní chapadlo od společnosti Schunk Intec s.r.o.

18/02/2019

 

 

Uchopovací průmysl prochází radikálními změnami. Uchopovací procesy v minulosti byly primárně určeny ke zvýšení produktivity a procesní spolehlivosti. S rozvojem chytrých továren je však stále důležitějším faktorem flexibilita. Vize společnosti SCHUNK je, že chapadla zítřka umožní flexibilní provoz a i autonomní manipulační scénáře.

Až donedávna bylo průmyslové uchopování relativně nepružné: musela být známa geometrie dílů a přesná uchopovací poloha. Spolehlivý manipulační proces lze zajistit předefinováním příčných drah a specifikováním cílových bodových souřadnic na základě opakovatelných operací přísunu dílů. S nárůstem digitalizace nyní vývoj směřuje k vysoce automatizovaným, plně zasíťovaným a autonomním působícím výrobním systémům.

Umělá inteligence

V této souvislosti je umělá inteligence (AI) stále důležitější. První kognitivní, inteligentní aplikace pro chapadla v kombinaci s kamerami jsou již možné. To umožňuje jejich intuitivní zaučení ze strany operátora a autonomní zvládání uchopovacích úkolů ze strany robota. Pro tyto aplikace společnost SCHUNK cíleně navrhuje praktické, průmyslové orientované manipulační procesy s omezeným počtem komponentových variant. Tím se usnadňuje klasifikační a školicí proces. V případě počátečního použití využívající přístupy strojního učení pro klasifikaci obrobku a uchopení, jsou vzájemně uzamykací bloky náhodně kombinovány a postupovány lehkému robotu v náhodném uspořádání na pracovní ploše. Úkolem robota je bloky zvedat a přenášet pryč. Díky interakci s 2D nebo 3D kamerou systém samočinného učení rychle zvyšuje spolehlivost při uchopování jen po několika cyklech učení. Při každém uchopení se chapadlo učí, jak úspěšně zvednout a přenést obrobek.

Účinné zaučování prostřednictvím průběžné optimalizace

Po pouhých několika zaučovacích relacích síť klasifikuje, jak zvládnout daný sortiment obrobků, a výsledné kombinační možnosti. Chapadlo ví, jak zdvihat a přenášet obrobek na základě naučených zkušeností. Díky inteligentnímu algoritmu chapadlo dokáže samo klasifikovat budoucí kombinace a uspořádání obrobků hned po krátkém zaučení. Tímto způsobem dokáže systém manipulovat s díly autonomně a citlivě k dané situaci. Algoritmy jsou průběžně upravovány za použití metod umělé inteligence. To umožňuje odhalit dříve nerozpoznatelné souvislosti a dále zlepšovat manipulační proces.

 

 

 

 

Schunk Intec s.r.o. - upínací technika a uchopovací systémy

Tuřanka 115

Brno

627 00

Česká republika

 

Tel.:+420 513 036 213

Fax: +420 531 036 219

E-mail: info@cz.schunk.com

Internet: www.cz.schunk.com

https://www.industry-eu.cz/firmy/schunk-intec-s-r-o-upinaci-technika-a-uchopovaci-systemy

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU