800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Čistící prostředek
Výměna signalizace
Obytný přívěs do 3,5 t
Pořízení balící linky
Oplocení
5 nejnovějších nabídek
Ford Focus I pravé přední světlo
Seat Ibiza, Cordoba kapota
Škoda Fabia I hatchback zadní dveře 8180
Peugeot 206 zadní světla tuning černá
Výkopové práce

Člověk a robot u nás v symbióze

09/07/2017

 

Díky zapálení pro věc a šikovným rukám zaměstnanců Haasu vznikla přestavbou a modernizací zbrusu nová svařovna. Nováčkem je svařovací robot, který pomůže svářečům tam, kam by se lidská ruka těžko dostala.

 

Od úterý 6. června funguje oficiálně v Haas+Sohn Rukov nová svařovna. Během kompletní rekonstrukce vznikly zbrusu nové svařovací boxy – dnes už jsou vybaveny dotykovou obrazovkou na výkresovou dokumentaci, novým osvětlením i funkčním odsáváním. Časem budou i dosavadní svařovací stoly nahrazeny novými, ergonomicky polohovatelnými. Zatím je takto vybaven jen jeden zkušební svařovací box.

Největší novinkou je svařovací robot, který v současnosti zvládá čtyři výrobní modely. Do budoucna jich ale bude umět ještě víc. Ačkoliv robot zastane práci na dvou místech paralelně, bez člověka, který by ho řídil, to zatím přesto nejde. Obsluha svařovacího robota nevyžaduje takové zkušenosti s ručním svařováním, zato je ale nutný pozitivní přístup k IT technologiím. Robota tak mohou ovládat třeba i začínající svářeči nebo absolventi technických oborů.

Celá rekonstrukce začala loni na podzim detailním plánováním, letos na jaře už vše vypuklo naplno – nejdříve přišla na řadu demontáž původních svařovacích boxů, bourání, sekání a jiné stavební úpravy, pak následovaly instalace nové vzduchotechniky či osvětlení a výmalba prostor. Mravenčí práce byla i se sestavováním a programováním samotného svařovacího robota.

 

 

HAAS+SOHN Rukov s.r.o. - kooperace

Nádražní 312

Jiřetín pod Jedlovou

407 56

Česká republika

 

Tel.:+420 412 332 909

Mob.:+420 725 997 742

E-mail: lukas.janecek@haassohn.com

Internet: www.haassohn-rukov.cz

http://www.industry-eu.cz/firmy/haas-sohn-rukov-s-r-o-kooperace

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU