banner
5 nejnovějších poptávek
Výstavba objektu
Výmalba interiéru
Rekonstrukce silničního mostu
SW pro vysokotlaké čerpadlo
Dodání mobilního bubnového třídiče
5 nejnovějších nabídek
Konverzní úpravy povrchu – chromátování
Výrobní program
Stavební chemie
Italské autolaky Palinal a SIRO
Kompletní zámečnické a nástrojářské práce dle požadavků zákazníka

Den otevřených dveří 2018 od společnosti UNEX a.s.

04/05/2018

 

 

Tradiční prvomájová akce také letos přilákala tisíce návštěvníků, kteří měli možnost si prohlédnout výrobní prostory uničovského závodu a pobavit se při doprovodném programu.

Vstup do areálu se návštěvníkům otevřel v 9 hodin, již od šesté ranní však skupina fotografů v čele s mezinárodně oceňovaným fotografem profesorem Jindřichem Štreitem připravovala ve slévárně výstavu fotografií. Ty vznikly z větší části loni na podzim přímo v UNEXu a zachycovaly tak místa i tváře, které byly mnoha návštěvníkům velmi dobře známé. Sám Jindřich Štreit přispěl sadou velkoformátových černobílých snímků ze svých sérií, ve kterých se věnoval těžké práci v továrnách. Fotografové dokázali zachytit fascinující detaily, které jinak oko návštěvníka ani nepostřehne.

Vedle haly mechanizace pro změnu rozbila své ležení XIII. legie Gemina Augusta v podání skupiny historického šermu Roma Victor. Pohyb této římské jednotky na území Moravy je historicky doložen, stejně jako jméno jejího velitele, centuriona Lucia Lepidia Procula, který diváky seznámil se základy života a boje římské legie při střetech s místními barbary. Děti návštěvníků se velmi ochotně přidaly na stranu barbarů a vyzkoušely si boj proti sevřeným šikům legionářů, nebo známé formaci „želva“. K vidění byl také souboj gladiátorů a možnost vyzkoušet si dobovou zbroj a lukostřelbu.

Tím, co vše je možné vyrobit z nafukovacích balónků, udivovali ve svém vystoupení i po celý den Klauni z Balónkova.

Výzbroj a výstroj předvedli příslušníci motorizované hlídky Policie ČR a uničovských dobrovolných hasičů.

Jako připomínku na letošní Den otevřených dveří si návštěvníci mohli odnést pamětní fotografii z fotokoutku, děti se zapojily do řady soutěží o sladké odměny i věcné ceny, nebo si zajezdily na simulátoru horské dráhy a na čtyřkolkách, z dílniček si odnášely batikovaná trička vlastní výroby, vyřádit se mohly i v nafukovacím aktivním centru.

Návštěvníkům byly k dispozici i kolegyně z personálního oddělení UNEXu, které především odpovídaly na zvídavé dotazy ohledně zaměstnání, ale zájemce informovaly např. i o možnosti absolvování středoškolské či vysokoškolské praxe.

O rovněž tradiční hudební vystoupení se letos postarala skupina Revival Kabát Morava s repertoárem známé teplické rockové skupiny. A jak bývá na Dni otevřených dveří rovněž dobrým zvykem, k dispozici byla opět široká nabídka dobrého jídla i pití za velmi přátelské ceny.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na viděnou na Dni otevřených dveří 2019!

 

 

UNEX a.s.

Brníčko 1032

Uničov

783 91

Česká republika

 

Tel.:+420 585 071 111

Fax: +420 585 071 001

E-mail: info@unex.cz

Internet: www.unex.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/unex-a-s

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU