banner
5 nejnovějších poptávek
Realizace fotovoltaické elektrárny
Poptávka - Fasáda, perlinka, lepidlo a zateplení fasády na domě
Poptávka - Zámková dlažba
Poptávka - Položení dlažby a obložení včetně hydroizolace v koupelně
Poptávka - Sháníme firmu na zateplení fasády, zateplovací práce, Ústecký kraj
5 nejnovějších nabídek
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 42S
Lisování
Soustruh S50 CNC (ZPS Zlín) GO mechanické části ukončena 9/22
VOLNÁ KAPACITA ! NA VÝROBU VSTŘIKOVACÍCH FOREM
Frézky nástrojářské - FN 32, výrobce TOS

EIT InnoEnergy investuje do deeptech start-upu Geolinks

28/05/2024

 

EIT InnoEnergy investuje do deeptech start-upu Geolinks, který se specializuje na detekci přírodních zdrojů a podzemní skladování energie.

Paříž, 15. května 2024 EIT InnoEnergy, inovační motor pro udržitelnou energetiku podporovaný Evropským inovačním a technologickým institutem (EIT), orgánem Evropské unie (EU), investuje do francouzského deeptech start-upu Geolinks. Společnost Geolinks, která vznikla na základě výzkumu prováděného v Národním centru pro vědecký výzkum (CNRS), vyvinula patentovanou technologii geofyzikálního monitorování podpovrchových vrstev, která se uplatní v klíčových oblastech energetického přechodu. Vytvářením dynamických snímků podloží umožňuje Geolinks detekci a těžbu klíčových surovin pro baterie, jako je lithium, nikl, kobalt, mangan nebo grafit, pomáhá identifikovat a monitorovat podzemní úložiště energie, např. CO2 nebo vodíku, a předcházet rizikům spojeným s pohybem podzemních vod. Investice přichází s kapitálovou injekcí ve výši 1,5 milionu eur od hlavního investora EIT InnoEnergy a dalších soukromých investorů, která má podpořit služby, jež urychlí uvedení společnosti Geolinks na trh, podpoří její mezinárodní expanzi a během příštích 12 měsíců rozšíří její tým o zhruba 10 zaměstnanců.

 

"Naše investice do společnosti Geolinks a její špičkové technologie skvěle doplňuje naše portfolio start-upů v oblasti udržitelné energetiky a je v souladu s naším nedávným oznámením o založení fondu "EBA Strategic Battery Materials Fund". Tato strategická investice rovněž odpovídá cílům Evropského centra pro urychlení výroby zeleného vodíku (EGHAC), iniciativy vedené společností EIT InnoEnergy, jejímž cílem je vybudovat a strukturovat hodnotový řetězec zeleného vodíku v Evropě. Řešení Geolinks výrazně snižuje náklady a zvyšuje časovou efektivitu projektů zahrnujících přírodní vodík, skladování CO2, geotermální energii a detekci materiálů pro baterie," říká Karine Vernier, generální ředitelka společnosti EIT InnoEnergy France." Jsme přesvědčeni, že Geolinks má potenciál stát se klíčovým hráčem v oblasti podzemního energetického managementu."

Pro usnadnění komerčního úspěchu společnosti Geolinks zmobilizuje EIT InnoEnergy své multidisciplinární týmy odborníků a poskytne přístup ke svému ekosystému více než 1 200 partnerů po celé Evropě, včetně komunity evropských investorů do rizikového kapitálu v oblasti čistých technologií.

 

"Nyní jsme připraveni přejít do komerčního provozu. Cílem tohoto získávání finančních prostředků je dále zlepšit citlivost našich nástrojů pro seismické monitorování a rozvinout naši obchodní strategii ve Francii a Evropě, zejména v severských zemích, ale také v USA a Jižní Africe. Podpora ze strany EIT InnoEnergy toto úsilí ještě podpoří," dodává Jean-Charles Ferran, spoluzakladatel a předseda představenstva společnosti Geolinks.

Tento francouzský startup se sídlem v Paříži založili v roce 2020 tři geofyzici. Společnost Geolinks, která vlastní výhradní práva na využití patentu CNRS, vytváří dynamický pohled na geologické podloží prostřednictvím přesného mapování proudění tekutin. V posledních několika letech společnost Geolinks úspěšně realizovala tři demonstrační projekty, aby prokázala relevanci svého řešení, první v oblasti skladování plynu v regionu Gers ve Francii, druhý v oblasti prevence rizik v největším povrchovém dole na světě v jižní Africe a konečně v oblasti průzkumu helia a vodíku ve Francii.

 

 

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU