banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba plast
Výroba formy
Poptávám cenovou nabídku na tři zástěny na terasu
Stavební a zednické práce v domě
Zhotovení hřiště
5 nejnovějších nabídek
LDPE regranulát - různé odstíny
PS regranulate black RAL 9004
Nivelační tlumící prvky a silentbloky
Brusivo SIA
Rohože ze sekaných skelných vláken – CSM – chopped strand mats

Ekologie a bezpečnost

15/08/2017

 

Společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. považuje vztah k ekologii a ochraně životního prostředí za jednu z priorit svých podnikatelských aktivit.

 

Snižování ekologické zátěže používaných surovin

Hlavní surovinou pro výrobu tužek je dřevo. Zde má firma na zřeteli i globální ekologii – není ji lhostejné kácení deštných pralesů. Z toho důvodu společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. využívá výhradně dřevo lesnicky pěstované. Jelikož je převážná část produkce určena dětem, výrobky musí být vyrobeny z bezpečných a nezávadných materiálů. Navíc se jedná o materiály snadno recyklovatelné jak ve výrobním tak i přírodním procesu. Také všechny obaly jsou z recyklovatelných materiálů, navíc se používá vrchních kartonových transportních obalů, které jsou vyrobeny z již recyklovaných surovin.

 

Omezení vlivu výroby na okolí

Jedním z pilířů naší ekologické politky je omezení vlivu výroby na okolí. I když byla firma při svém založení před 150 lety daleko za městem, dnes sídlí skoro v centru stotisícových Českých Budějovic a to klade zvýšené nároky na výrobní ekologii, aby naši spoluobčané nebyli zatěžování hlukem, exhalacemi, nadměrnou dopravou a odpadními vodami. V současnosti jsou všechny tyto záležitosti k oboustranné spokojenosti vyřešeny.

Bezpečnost výrobků pro děti

Jelikož je velká část firemní produkce určena dětem, musí splňovat daleko přísnější požadavky než jiné výrobky. Děti velmi brzy začínají projevovat touhu tvořit a zaznamenávat svoje dojmy a představy. Přitom však rády tužky lížou, okusují, což pro ně představuje potenciální nebezpečí. Proto je samozřejmostí, že všechny výrobky, které jsou určeny dětem, splňují potřebné podmínky stanovené evropskou normou EN71, aby jejich běžné používání bylo bezpečné a bez možných následků. Rizikové těžké kovy, které mohou být obsaženy ve výrobcích, jsou hluboko pod normou povolenou mezí a jejich obsah je pravidelně kontrolován autorizovanou laboratoří. Z důvodu většího omezení možnosti kontaktu tuhy s okolím, jsou konce tužek uzavřeny pouze dřevem. Případná nevhodnost výrobku pro nejmladší věkové kategorie, je uvedena na obalu, případně na výrobku samotném.

 

 

KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.

F. A Gerstnera 21/3

České Budějovice

371 30

Česká republika

 

Tel.:+420 389 000 308, 389 000 168

Fax: +420 389 000 303

E-mail: gumarna@koh-i-noor.cz

Internet: www.koh-i-noor.cz

http://www.industry-eu.cz/firmy/koh-i-noor-hardtmuth-a-s

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU