banner
5 nejnovějších poptávek
Pravidelná dodávka pracovních oděvů pro výrobní společnost
Dělení materiálů
Kovovýroba
Zámečnická výroba a montáž
Kovovýroba
5 nejnovějších nabídek
Asynchronní třífázový elektromotor patkový B3 zapojení ( Y/D ) 400/690 V do trojúhelníku ( D )
Nivelační tlumící prvky a silentbloky
Brusivo SIA
Rohože ze sekaných skelných vláken – CSM – chopped strand mats
CNC velkorozměrové obrábění

Elektropermanetní magnety do 5t (EPM-B)

21/12/2016

 

EPM břemenové magnety jsou profesionálním řešením pro častou manipulaci. Jsou vyrobeny robustně s použitím pro nepřetržitý provoz. Elektrické ovládání umožňuje obsluze ovládání, bez fyzické námahy i ve špatně přístupných místech s nedostatkem manipulačního provozu. Elektro-permanentní magnet se aktivuje pouhým stiskem tlačítka za pouhých 0,8 sekundy a ve stejně dlouhé době i "demagnetizuje" včetně břemene. K magnetickému systému se přivede pouze el. energie a tím je zařízení připraveno k použití s velmi nízkými náklady na instalaci. V případě výpadku napájení, je zařízení stále drženo silou permanentních magnetů po neomezenou dobu. Nepožadují záložní zdroj nebo baterie a téměř žádnou údržbu.

 

Série EPM - B

Elektro-permanentní břemenové magnety EPM typu B se často používají k běžné manipulaci a vyznačují se střední hmotností. Jsou vhodné zejména pro zvedání plechů a výpalků, ale díky možnosti využití i pólových nástavců, lze je použít i pro tvarové nebo profilované sériové dílce.

EPM-B jsou vyrobeny velmi robustně, aby obstáli i v nejtěžších provozech. Elektrická řídící jednotka umožňuje ovládání bez jakékoliv fyzické námahy. Při deaktivaci magnetu se automaticky odmagnetuje i břemeno.

V provozu je využíván u manipulačního zařízení, manipulátorů i robotů. Významnou výhodou EPM-B magnetu je jeho konstrukce z bistabilních permanentních magnetů ovládaných jednotkou MCU.

Série EPM - BA

Elektro-permanentní břemenové magnety EPM typu BA se často používají k běžné manipulaci a vyznačují se střední hmotností. Jsou vhodné zejména pro zvedání plechů a výpalků, ale díky možnosti využití i pólových nástavců, lze je použít i pro tvarové nebo profilované sériové dílce.

EPM-B jsou vyrobeny velmi robustně, aby obstáli i v nejtěžších provozech. Elektrická řídící jednotka umožňuje ovládání bez jakékoliv fyzické námahy. Při deaktivaci magnetu se automaticky odmagnetuje i břemeno.

Na rozdíl od magnetů série EPM-B mají integrovanou řídící jednotku včetně ovládacích tlačítek a nevyžadují tak propojení s jednotkou MCU-FL a jsou ovládány a řízeny pomocí řídící jednotky, která je integrovaná na magnetu.

Elektro-permanentní magnetická traverza

Elektro-permanentní magnet v kompaktním provedení s traverzou je určený pro častou manipulaci plechů větších formátů. Ovládání EPM-BT břemenového magnetu, je prováděno osvědčenou řídicí jednotkou, používanou u magnetu BA, která může pracovat přímo na síťové napětí. Na přání je možné EPM BT traverzy, vybavit IR dálkovým ovládáním nebo ovládací rukojetí. Speciální konstrukce i speciální tvary vyrobíme na zakázku.

 Série EPM - M

Elektro-permanentní břemenové magnety typu EPM-M jsou používány pro malé až střední hmotnosti k manipulaci ve velkých množstvích, např. vyložení košů a přepravek. Jsou postaveny velmi robustně. A svoje uplatnění naleznou i ve směnném provozu. Elektrické ovládání umožňuje obsluze přepnutí přístroje bez fyzické námahy. Obzvláště při použití manipulačních robotů nabízí EPM-M významné výhody.


EPM-M využívá monostabilní permanentní magnetické pole, které je dočasně potlačeno elektromagnetickou cívkou. Proto není nutná žádná záložní baterie. Magnet vyžaduje externí napájecí zdroj, který může být dodán společně s magnetem.

 

Více najdete zde

 

MAG Centrum, s.r.o.

Na Špici 347

Kutná Hora

284 01

Česká republika

 

Tel.:+420 313 034 053

Mob.:+420 774 173 274

Fax: +420 313 034 053

E-mail: magcentrum@magcentrum.cz

Internet: www.magcentrum.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU